Menu
Úvod  › 

Vyberte si obraz do svého bytu jednoduše a rychle

Zdají se vám stěny ve vašem bytě příliš prázdné? Pokud ano, je ideální je osvěžit nejlépe zajímavým obrazem. Jak vybrat ten pravý? Přinášíme vám několik zajímavých tipů

Nejprve je třeba zaměřit se na styl obrazu. Tedy co konkrétně bude znázorňovat. Pro někoho jsou hitem třeba moderní obrazy krajiny, pro jiného to mohou být třeba města, jídlo, dopravní prostředky a celá řada jiných témat. Pokud nechcete šlápnout vedle, vyberte to, co se vám skutečně líbí.

Malba, nebo fotografie?

Dnešní sortiment obrazů je spojený s tím, že máte možnost vybrat si i to, zda si raději koupíte klasický malovaný obraz, nebo dáte přednost fotografii. Třeba levné abstraktní obrazy malované malířem jsou spojeny s jistou originalitou, často i s jedinečným příběhem. Na druhou stranu fotografie může přinést více detailů a dech beroucích kompozici. Obě možnosti mají svá pro a proti. Pokud se nedokážete rozhodnout, vezměte od každého jeden.

Jak bude obraz velký?

I to je důležitá otázka. Měl by se stát dominantou konkrétní stěny, ale zároveň by se nemělo jednat o výrazně rušivý element, který na sebe bude strhávat veškerou pozornost. Pokud plánujete větší provedení, doporučíme spíše obrazy vícedílné. Ty jsou zajímavým unikátem, který dokáže ozvláštnit skutečně každý interiér. Pokud budeme konkrétní, tak dominují obrazy:

  • Třídílné.
  • Pětidílné.
  • Sedmidílné.

Kam obraz umístíte?

I v tomto směru byste měli mít jasno. Nejenom s ohledem na to, na jakou půjde stěnu, ale i s ohledem na to, do jaké půjde místnosti. Může to být jak obývací pokoj, tak to může být také ložnice, stejně jako vás nemusí zklamat ani levné obrazy do dětského pokoje. Zde se opět dostáváme k prvnímu kroku výběru, který souvisí i s motivem. Ne každý se totiž hodí do určitých místností. Obraz by měl primárně navozovat klid, pohodu a nikoliv nepříjemné pocity.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články