Menu
Úvod  › 

Letní jídelníček

S přicházejícím létem je třeba podle počasí zohlednit i stravovací návyky a pozměnit jídelníček. Tělo v tomto období potřebuje dodat více tekutin než v jiná roční období, a také je třeba se celkově ochladit. Například osoby se srdečními a cévními chorobami vnímají změnu tělesných potřeb obzvláště.

V letním období se jejich zdravotní stav často horší a objevuje se např. nepříjemné mravenčení končetin, pocity nevolnosti, křeče či zvýšená únava. Je zřejmé, že tělo v horkých dnech potřebuje větší přísun tekutin a strava by tedy měla být lehká a dobře stravitelná a měla by organismus "zavodnit" a dodat dostatek živin a vitamínů.

Ideální je samozřejmě volit ke snídaním a svačinám dostatek ovoce, které jednak obsahuje vysoký podíl vody a vitamínů a organismus ochladí. K obědům a večeřím zase volte zeleninu bohatou na vodu. Vhodnou součástí jídelníčku by měly být především rajčata, cukety, lilek a okurky. Nejen, že splňují veškeré nároky na prvky letního jídelníčku, ale také obsahují také protinádorové látky, díky nimž pomáhají preventivně pečovat o prostatu, vaječníky apod.

Do zdravého a vyváženého jídelníčku samozřejmě můžete i sem tam zahrnout nějaký ten kus masa. Přece jenom léto je i sezónou grilování nebo i tradičního opékání špekáčků. Skvělou volbou jsou také ryby. Připravování veškerých těchto pokrmů však vyžaduje nejen kvalitní ingredience, ale také kvalitní vybavení -  a základem jsou vhodně zvolené nože. Při výběru je potřeba zohlednit jejich přilnavost i to, aby byly dostatečně ostré.

Mistři kuchaři proto pro každodenní vaření i vysokou gastronomii sázejí při výběru svých pomocníků na jistotu - rychlost, přesnost a spolehlivost. Taková je také "ostrá pětka"- sada pěti nožů Orava CKS-7. Každý z pěti nožů je vyroben z jediného kusu vysoce kvalitní nerezové oceli s ergonomicky tvarovanou rukojetí z tvrzeného plastu. Při práci vám zaručí vysokou pevnost, pohodlnou manipulaci a maximální bezpečnost i při kouscích hodných mistra chirurga. V setu jsou obsaženy tři 20 cm nože na porcování, chléb a maso, 12 cm univerzální nůž a speciální 9 cm nůž na loupání.

Prodává Orava za 578 Kč.

www.orava.eu

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články