Menu
Úvod  › 

4 věci, na které při stěhování nezapomínejte

Drtivá většina lidí považuje stěhování za velmi stresující záležitost. V každém případě jde o proces, který vyžaduje chladnou hlavu, plánování a trpělivost. Sbalit dosavadní život do krabic a začít někde jinde není jen tak.

Ať už se člověk chystá vylítnout z rodného hnízdečka nebo se stěhuje za práci, do většího bytu, menšího bytu či z jiných důvodů, vždy je potřeba mít plán, zjištěné informace a být celkově připravený. Přinášíme seznam čtyřech věcí, které nikdy nezapomínejte, budete-li se kdykoliv stěhovat.

Zdroj:Stěhování

Příprava

Připravenému štěstí přeje. Předně je důležité zajistit stěhování, ať už pomocí přátel či stěhovací služby. Je vhodné zjistit, kolik stěhování bude stát peněz a jaké podmínky má ta či ona stěhovací společnost. Do přípravy patří zajištění krabic, fixů na popsání krabic, izolepa, provázky, ochranné pomůcky na rohy nábytku, bublinková fólie na křehké věci apod. Nezapomeňte si zjistit i termín stěhování.

Pečlivě roztříděné věci

Roztříděné věci vám usnadní balení i následné vybalování věcí, včetně toho, že budete mít přehled, kde co je. Jsou věci, které se vyplatí mít po ruce, jako jsou doklady, peníze, úklidové prostředky (ať můžete byt, než jej opustíte uklidit), oblečení na převléknutí, varná konev, kafe, čaj, nápoje, hrníček a něco k zakousnutí. Předpokládá se, že si po příjezdu na nové místo budete chtít udělat malou pauzu a občerstvit se.

Zajistěte si dovolenou

Pokud to bude jen trochu možné, vezměte si v práci dovolenou. Budete prožívat mnohem méně stresu a nebudete tolik unavení. Z únavy pak člověk dělá chyby. Počítejte, že minimálně dva dny zabere balení, příprava nábytku a úklid, den až dva zabere opět vybalování a umístění věcí v novém bydlišti.

Časový harmonogram

Nikdo nechce trávit stěhováním více času, než je potřeba. Proto je vhodné připravit se časový harmonogram. Ten je výtečný i proto, abyste věděli, na kdy pozvat stěhováky nebo partu přátel, kteří vám pomohou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články