Menu
Úvod  › 

Co by sis měl uvědomit, když zařizuješ pokoj?!

Stěhování nebo rekonstrukce - nejsou to zdaleka tak lehké činnosti, jak se na první pohled někomu může zdát. Je třeba mít všechno promyšlené a nic nepodcenit.

Já si zařizovala ložnici několik let a při té vší námaze jsem zjišťovala, co jsem si hned na začátku měla uvědomit, abych nyní neměla problémy. Doufám, že ti tyto rady třeba pomohou a neuděláš tolik chyb jako já.

1) Jak bude vymalováno? Začínej s čistým štítem - prázdný pokoj a holé zdi. Nyní řešíš otázku, jakou barvou vymalovat. Měla by to být barva, která se ti líbí, je příjemná a neokouká se ti. Při divokých barvách to bývá tak, že člověka přestanou bavit a stanou se až protivné (navíc se při nich né moc dobře usíná). Zvolila bych spíše jemné a světlé barvy, které rozsvítí pokoj (tmavší by jej opticky zmenšovaly). Také při volbě tapety si vše dobře promysli. Aby pokoj nepůsobil přeplácaně a vše pěkně ladilo.

2) Jakou chceš mít podlahu? Koberec je do ložnice velmi příjemný, ale někdo tvrdí, že linoleum či podobné jiné materiály jsou snazší na uklízení. Můžeš zvolit podlahu třeba laminátovou a k tomu malý kobereček před postel jako dekorace a pohodlí pro nožky, když ráno vstaneš z postele.

3) Jaké chceš dřevo nábytku? Nevypadá zrovna hezky, pokud pokoj hraje různými druhy nábytku. Zvol jeden styl a od toho se odvíjej. Nezapomeň, že třeba bílá není vždycky bílá. Existuje spousta odstínů. Sežeň si kousek materiálu (třeba poličku) a s ní jezdi na nákupy, abys to vždy přirovnal, jestli je to stejné.

4) Jaký kov se bude objevovat v pokoji? Zvolil si stříbrné úchytky na skříně, ale poté si zjistil, že máš zlatou lampičku a bronzové postavičky jako dekorace? Hned od začátku si vyber jeden kov, který budeš v pokoji ladit. Toho se drž!

5) Do jaké barvy chceš ladit doplňky? Pokud jsi zvolil bílou zeď nebo třeba bílý nábytek, pokoj bude chtít krapet oživit. Můžeš tedy volit z různé škály doplňků; barevné, křiklavé, pastelové, třpytivé... cokoliv. V případě že už máš barevnou tapetu, žluté zdi a vícebarevné dřevo, drž se při zemi. Nezapomínej sladit polštáře, povlečení, světla, květináče... cokoliv tě napadne. Vše spolu souvisí. Nejlépe uděláš, pokud si namaluješ nebo jen vytvoříš v hlavě vizi, jak by měl tvůj pokoj vypadat. Drž se poté plánu a neuhýbej z cesty. Můžeš se nechat inspirovat internetem nebo pořady zaměřenými na zařizování bytu. Pokud máš peníze, přizvi si na pomoc odborníka.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články