Menu
Úvod  › 

Jak si zpříjemnit domácí práce

Domácí práce mohou nejen člověka pořádně otrávit, ale sežerou spoustu času. Jak to udělat tak, aby nás domácí práce nepřiváděla k šílenství? A je to vůbec možné? Na to se pokusíme odpovědět v dnešním článku, který vám bude, jak doufáme přínosem.

Umýt a uklidit nádobí, utřít prach, zapnout pračku, pověsit prádlo, sklidit oblečení a mnoho dalšího. Občas taková žena neví, kam dříve skočit. Máme pro vás informaci, kterou pravděpodobně zná každý, ale jen málokdo se jí řídí. Kolik času věnujeme běžnému úklidu, tolik si jej právě ušetříme v době velkého uklízení. Děláme-li si například v oblečení pořádek pravidelně, nemusíme pak trávit celý den jeho tříděním, skládáním a uklízením. To samé platí o mytí oken, praní záclon, utírání prachu či úklidu kuchyňské linky.

Kdo plánuje - ušetří čas

Někdo je rád, když mu s úklidem pomohou ostatní členové rodiny. Jiný naopak uvítá, když rodina není doma a má možnost uklidit si dle svého v klidu. V podstatě je to jen na vás, jak se rozhodnete, ale to, co vám opravdu pomůže je plánovaný úklid. Po dobrém nedělním obědě si sedněte a sepište si úkoly. Vše, co máte v plánu podniknout ohledně úklidu. Nesnažte se udělat všechno naráz - budete deprimovaní a vystresovaní z hromady práce. Na pondělí si naplánujte třeba žehlení, v úterý umyjte okna, ve středu vyluxujte, utřete prach.

Pravidelný úklid zajistí pořádek

Dalším faktem, který šetří vaše síly i čas je pravidelné uklízení. I když se vám v daný okamžik nechce, je lépe umýt koupelnu a toaletu hned, uložit poházené mikiny, zapnout pračku se špinavým prádlem než čekat, až budete muset. Držte se svého plánu a nebudete šílet z Vánočního či jarního úklidu. Vždy udělejte trošku. Ku pomoci vám budou i kvalitní čistící přípravky, jež usnadní práci. Mohou to být parní mop, robotický vysavač a další.

Odměna za práci

A jak si domácí práce zpříjemnit? K velkému koši prádla si pusťte oblíbený film, dopřejte si výborný čaj a zakusujte něco dobrého (stejně žehlením pálíte kalorie) nebo si dejte skleničku vína. Za tu dřinu si to jistě zasloužíte. Vaší uklízecí aktivitu podpoří i hudba. Po každém větším úklidu se nezapomeňte odměnit - relaxační koupel nebo masáž určitě přijde vhod.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články