Menu
Úvod  › 

Spřízněná duše jarních a letních salátů

Každý, kdo se trochu zabývá zdravým životním stylem, vhodnými stravovacími návyky či správným složením jídelníčku, ví, že se střídáním ročních období je vhodné střídat i skladbu denního menu. V létě je ta pravá doba, kdy do svého jídelníčku zařadit ovoce a zeleninu ve větší míře. Vitamíny a minerály z těchto potravin tělo samozřejmě potřebuje v průběhu celého roku, ovšem v teplých měsících je vhodná konzumace ve větší míře. Už jen z toho důvodu, že některé druhy obsahují vysoký podíl vody, což samozřejmě napomáhá dodržování pitného režimu.

Dostupnost ovoce a zeleniny je s přicházejícím létem stále vyšší a přináší tak na náš stůl pestrou paletu barev a chutí svěží zeleniny, která přímo vybízí připravit si vitaminové bomby v podobě míchaných salátů. Jen tak nadrobno nakrájet ředkvičku, mladou cibulku, natrhat svěží zeleň listových salátů, špenátu, medvědího česneku či šťovíku a posypat pažitkou - a dobrota plná zdraví je na stole!

Usaďte se k jarním hodům spolu s praktickým hostem - skleněnou nádobkou na olivový olej či na ocet Orava OV-2. Jednoduše umožňuje vyladit si pokrm do gurmánské dokonalosti. Nádobka dávkovače oleje či octu má objem 150 ml a je vyrobena ze skla odolného i proti pádu či nárazu. Stisknutím tlačítka na plastovém uzávěru vám do misky na kousky zeleniny nadávkuje po kapkách olej či ocet tak, aby salát chutnal lahodně a zároveň se vám ze zeleniny dostaly do těla všechny vitaminy rozpustné v oleji.

Dávkovač na ochucovadlo Orava OV-2 může být váš za 139 Kč v e-shopu.

www.orava.eu

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články