Menu
Úvod  › 

Jak zabezpečit, aby vás během dovolené nevykradli

Plánujete dovolenou, ale rostoucí počet vykradení bytu vám dělá starosti? Jak se praví, připravenému štěstí přeje. Připravte se předem a zaměřte se na prevenci a zloději si na vás nepřijdou. Právě sezóna dovolených představuje pro zloděje žně. Bezpečností dveře, zajištěná okna a alarm nejsou pro mnohé zloděje dnes již velkou překážkou. Přinášíme vám pár tipů, jak zabránit tomu, abyste se stali jednou z obětí.

Nerozhlašujte, že se chystáte na dovolenou

Ačkoliv budete už v zimě vědět, že letní dovolenou budete trávit u moře, nikde se nechlubte. I stěny mají uši. Soused či kolega se zmíní někomu, ten někdo dalšímu a kdo ví, třeba je to spojka, která dodává typy. Většina vykradení neprobíhá náhodu, ale najisto. Rozhodně to neuvádějte ani na sociální sítě. Fotografie z luxusní dovolené a zážitky sdílejte s ostatními, až budete z dovolené doma.

Zdroj:Alarm

Bezpečnostní prvky

Samozřejmě, že je vhodné se zaměřit také na bezpečnostní prvky, jako je zajištění oken, dveří, alarm a další. Pokud zloděj uvidí tyto překážky, zvolí si méně obtížný způsob vloupání a půjde o dům dál.

Důvěryhodní přátelé a rodina

Neváhejte zasvětit rodinu a nejbližší přátelé, že odjíždíte a nechte jim klíče. Pokud zloděj zaznamená určitou frekvenci, bude se mít na pozoru. Ať už jde o zalévání kytek, pravidelné větrání či krmení vaší kočky. Ideální je v tomto případě, když se ve vašem bytě bude střídat více lidí, kterým můžete 100% důvěřovat. Je to proto, aby nechodili stále ve stejnou dobu, ale pokaždé jinak.

Úschovny, trezory a pojištění

Máte-li doma něco skutečně velmi cenného, sepište si seznam, vyfoťte a uschovejte. Využít lze bankovní sejf či trezor. Případně věci vyšší hodnoty ukryjte na různých místech (ne pouze na jednom). Hodně lidí dělá tu chybu, že zatahuje závěsy, když odjíždí. Tuto chybu rozhodně nedělejte - přes závěsy sice nejde vidět dovnitř, ale to zloděje neodradí, když půjde na jisto. Spíš mu to hraje do karet. Rovněž si veškeré drahé věci pro jistotu pojistěte.

I malý pes udělá velkou službu

Jak je známo, malá plemena psů hodně štěkají, což sice zloděje nezastraší, ale rozhodně vyruší. Protože Alík tak dá najevo nelibost a svým štěkotem zburcuje sousedy. Pokud se bude mít během vaší dovolené o Alíka kdo starat, máte vyhráno.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články