Menu
Úvod  › 

Jak na praktickou kuchyni?

Plánujete novou kuchyni? Pokud ano, zaměřte se na její praktičnost. Ta je naprostým základem. Teprve poté řešte její design. Na co se zaměřit primárně? Jsou tři hlavní věci, které byste v žádném případě neměli opomíjet.

Praktická kuchyně obsahuje:

  • dostatečně velkou pracovní desku
  • místo pro všechny požadované spotřebiče
  • dostatek podlahové plochy pro bezproblémovou manipulaci

Pokud máte toto všechno primárně vyřešeno, můžeme se společně podívat na další věci, které odliší nepraktickou kuchyni od té praktické.

Kuchyně

Mějte dostatek místa pro všechny pomůcky, které vám usnadní práci

Rozhodně to není jenom nůž, prkénko, vařečka a obracečka, kterou v kuchyni využijete. Jsou desítky různých věcí, které vám mohou nejenom práci usnadnit, ale bez kterých se u některých receptů neobejdete. Myslete na to, že náčiní na zpracování potravin je dnes nezbytným vybavením. Proto počítejte s dostatkem úložných prostorů, kam se vejdou drobnosti, ale i velké věci, jako třeba kuchyňský robot, nebo mlýnek na maso.

Potraviny mějte ve skladných nádobách

Nejenom, že by potravinová skříň, nebo i lednička měla být na dosah a od pracovní desky dobře přístupné. Bez problémů by měly být přístupné i potraviny. Zapomeňte na originální balení, kterým jsou papírové krabičky, nepraktické sáčky a různě velké lahvičky. Skladování potravin by mělo být řád. Ideální je používat skladné nádoby, které nejenom ušetří prostor, ale umožní i jednoduché použitém dané potraviny. Co je jednodušší? Trápit se s otevíráním sáčku s těstovinou, nebo vzít dózu, ze které jen hned nasypete do hrnce?

Mějte vše po ruce

Ideálně tak, abyste na to dosáhli od pracovního prostoru. Praktická kuchyně by měla obsahovat různé kuchyňské doplňky, jako jsou závěsné poličky, držáky utěrek a mnoho dalšího, příborníky, stojany a další věci, díky kterým bude mít vše své správné místo, na dosah vám samotným. Nestojí mnoho, a přitom ušetří mnoho zbytečných pohybů a práce.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články