Menu
Úvod  › 

5 tipů jak ušetřit v domácnosti

Také si jako řada dalších lidí měsíc co měsíc pohráváte s myšlenkou, jak ušetřit v domácnosti, aby vás pokaždé nevyděsila suma na příchozí složence? Pokud se již předem děsíte každého vyúčtování a vaše finance se pokaždé rozkutálí neuvěřitelnou rychlostí, pak je náš dnešní článek určený právě vám. Máte-li pocit, že veškeré vydělané peníze padnou na zaplacení složenek, vyúčtování a poplatků, pak je na místě zamyslet se nad tím, kde si můžete utáhnout opasky a trochu se uskromnit. My pro vás našli hned 5 tipů jak ušetřit v domácnosti.

Jak ušetřit v domácnosti, aneb korunka ke korunce...

Díky našim tipům sice nezbohatnete, ale nějakou tu korunu ušetřit můžete. Stačí se jen chovat rozumně a inspirovat se alespoň nějakou naší radou. Ušetřené finance pak můžete využít daleko zajímavějším způsobem.

Tip první: Chytré spotřebiče

Mikrovlnná trouba, sušička, pračka nebo myčka na nádobí - to všechno jsou spotřebiče, které ke svému běžnému životu den co den využívá nespočet lidí. I když na ně hledíme jako na samozřejmost, díky jejich přítomnosti vám z rozpočtu mizí peníze. Investujte proto do inteligentních spotřebičů, které šetří energii i vodu. Stačí se při nákupu vydat směrem energetických tříd.

Tip druhý: Zhasínejte

Patříte k lidem, kteří za sebou při odchodu z místnosti zásadně nezhasnou světlo? Pak sami sebe okrádáte o zbytečné peníze! Přitom stačí jen zmáčknout vypínač a dát proudění energie sbohem, díky čemuž můžete ušetřit až několik stovek za rok.

Tip třetí: Rozumné praní

Jestliže perete každý den a máte pračku naplněnou k prasknutí, pak je to v pořádku. Pokud ale perete často a vaše pračka je jen z poloviny plná, pak jsme právě narazili na další kámen úrazu vašeho rychlého rozkutálení se financí. Naučte se proto prát jen tehdy, kdy se vám to opravdu vyplatí, zapínejte šetrné programy a pokud můžete, pořiďte si inteligentní pračku, která umí prádlo zvážit a podle toho čerpat množství vody.

Tip čtvrtý: Sprchujte se

Naložit se do vany plné horké vody je určitě fajn a příjemný relax, který si po náročném dni v práci zaslouží asi každý. Na druhou stranu vás ale dvacet minut ve vaně stojí zbytečné peníze. Místo toho byste se mohli sprchovat. Mnoho lidí si myslí, že během sprchování spotřebují větší množství vody, ale není tomu tak.

Tip pátý: Topení s rozvahou

Topit úsporně je tajný sen snad každého, kdo si svůj domov vytápí na vlastní pěst. Jestliže to i u vás doma vypadá tak, že je vám přes den zima zatímco v noci se potíte, pak je něco špatně. Ideální volbou je investice do kvalitního topení nebo termostatů, díky kterým si budete moci nastavovat různou teplotu vzhledem k jednotlivým místnostem.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články