Menu
Úvod  › 

Na co se připravit než přivedeme pejska do domácnosti

Přivést si domu pejska je velmi vážné rozhodnutí, pro zodpovědné lidi. Tedy alespoň by to tak mělo být ? pak by ubylo opuštěných pejsků. Příchod nového člena rodiny ?štěněte?je docela emocionální záležitost, ale mimo radosti přináší tento malý a roztomilý tvoreček i řadu starostí a povinností.

Vždyť nejde o hračku, ale živou bytost, jež potřebuje výchovu, lásku, respekt, pravidelné venčení a nezřídka i značné investice. Pomineme-li pořízení čipu, běžné očkovávání, kvalitní krmivo, mohou nastat i okamžiky, kdy je potřeba do peněženky sáhnout mnohem hlouběji (nemoc, úraz, operace).

Zdroj:Pejsek v domácnosti

Počítejte s nutnými finančními výdaji

S rostoucím věkem pejska pak rostou i další nutnosti, jako je pravidelné čištění zubního kamene apod. To vše je nutné si uvědomit ještě před pořízením štěněte. Také fakt, že během letních prázdnin bude zapotřebí brát pejska sebou na dovolenou, případně sehnat jeho zaopatření.

Nebuďte jedním z těch, kteří si za půl roku uvědomí, že vlastně psa nechtějí. Není to jen roztomilá kulička chlupů, sladký čumáček, ouška a mazlení. Je to především umění se zříci vlastního pohodlí a přijmout hromadu zodpovědnosti. Pozornost, kterou štěněti na samém začátku věnujete, se vám vrátí v podobě zdravého a sebevědomého psa.

Zjistěte si informace o rodičích

Mimo přípravy domácnosti, což je to nejmenší, zjistěte si vše o daném plemeni. Pokud se jedná o voříška, chtějte vědět informace o rodičích. Důležité to není jen pro hrubou představu velikosti psa, ale jeho temperamentu a z jakého prostředí rodiče pejska pocházejí. Pořízení psa se tedy skládá nejen z vybavení domácnosti, ale i přijmutí zodpovědnosti, slevit ze svého pohodlí, věnovat se pejskovi a cvičit jej, počítat s finančními výdaji. Jestliže i nyní po důkladném zvážení jste pro, pusťte se do přípravy vhodného prostředí.

Příprava domácnosti

Je rozdíl, zda si pořizujeme štěně nebo staršího pejska z útulku. Ale tak či onak bude zapotřebí připravit domácnost. K základnímu vybavení patří pelíšek, mističky na potravu a vodu, hračky, obojek, vodítko, košík, kvalitní krmivo. Dále budete potřebovat přepravní box či tašku, pro návštěvy veteriny a jiné přenášení, hřebeny a kartáče na vyčesávání, psí kosmetiku.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články