Menu
Úvod  › 

Jak na správnou jídelnu?

Společné jídlo by mělo být samozřejmostí ve všech rodinách. Je pochopitelné, že jíst by se nemělo na gauči u televize, ale mělo by se jíst kulturněji, u stolu. A co by taková jídelna měla splňovat? To vám poradíme.

Naprostým základem je jídelní stůl. Důležitou roli zde hraje jeho velikost. Jak vybrat tu pravou? Podle počtu strávníků v domácnosti. Důležité je, aby se k němu vždy každý vešel. Pokud jde o jeho velikost, jsou dnes téměř všechny na trhu standardizované a tak se tímto rozměrem není příliš nutné zabývat. Roli může hrát i materiál. Jaký je hitem?

Zdroj:Jídelna

  • netradiční kov
  • klasické dřevo
  • moderní sklo

Židle mohou být oříškem

Máte stůl? Nyní myslete také na židle. V první řadě nezapomínejte na estetické hledisko. Ať s ohledem na barevný nádech, tak s ohledem na použitý materiál. Dále by jídelní židle měly být i pohodlné pro každého strávníka. Důležité je hlídat i jejich rozměry, aby je bylo možné bez problémů zasouvat pod stůl a aby se k němu i každý vešel. I v tomto segmentu je výběr poměrně bohatý. Kdo nechce šlápnout vedle, může zvolit již hotovou sestavu židle a stolu.

Pozor i na přístup ke stolu

Nábytek máte nakoupený. Nyní už je třeba ho jenom umístit. Zde pamatujte, že každý by měl mít ke stolu bezproblémový přístup. To může být problém hlavně u malých bytů, kde jsou stoly v kuchyni a z jedné strany brání zdi, zatímco z druhé hrany kuchyňské linky. Optimální je umístit stůl do volného prostoru, co nejblíže kuchyni. Jak s ohledem na pohodlnost, tak i možnost jednoduchého servírování jídel.

Je nutné zvolit jinou cestu?

A co když z různých důvodů klasický stůl i židle nelze pořídit? Potom zkuste alternativy. Třeba stoly skládací, stejně jako různé barové pulty s vyššími židlemi, nebo jiné varianty, které mohou klasické formy stolování celkem dobře nahradit. I tento sortiment dnes bývá žádaný. I pro svou zajímavou modernost.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články