Menu
Úvod  › 

Trápí tě velká stehna?!

Stehna patří k nejproblematičtějším partiím u žen. Lehce se na nich přibírá, těžce se pak hubne. Někteří dokonce tvrdí, že je to snad nemožné! Co si budeme povídat, lehké to nebude.

Já jsem si pro tebe připravila pár tipů, jak tvá stehna zmenšit, zpevni t, udržet fit - a hlavně pokud tyto body budeš splňovat, vyhneš se tak (nebo ji zmírníš) celulitidě. Hlavně to nevzdávej! Ačkoliv výsledky neuvidíš ihned, tak stojí za to bojovat. Konečně si budeš moci dovolit malé kraťásky a legíny, aniž by ses za své nohy musela stydět.

  • Správná životospráva: Tak jako u každého hubnutí, i tady budeš muset změnit jídelníček. Dej sbohem čínským polévkám z pytlíku, bílému pečivu a hlavně čokoládě (a jiným sladkým potvůrkám) a přidej do svého jídelníčku zeleninu, ovoce (s mírou), vlákninu (př.: celozrnné pečivo) a bílkoviny. Samozřejmě pitný režim je velmi důležitý (aspoň 2l tekutin denně). Nejlépe uděláš, pokud budeš pít čistou vodu (třeba s citronem, mátou nebo hořčíkem), popřípadě neslazený čaj či zdravé smoothie. Sladké limonády máš rozhodně zakázané!
  • Praktikuj méně náročné sporty: Pokud nechceš primárně přibírat svalovou hmotu a tím by tvá stehna nabíraly na objemu, vol raději kardio. Jedním z nejlepších pomocníků bude běhání (začni postupně a uvidíš, jak se budeš zlepšovat). Dále například jízda na kole (při špatném počasí na rotopedu, orbitreku nebo stepperu), plavání nebo postačí jen dlouhé procházky, když si budeš udržovat správné temno (tip: stáhni si do mobilu krokoměr a hlídej si km a rychlost). Na procházky můžeš se psem nebo pokecat s kamarádkou anebo můžeš zavítat i do obchoďáku - tam se člověk nachodí.
  • Nejúčinnější cviky: Na stehna jsou nejlepší dřepy. Dřepy dělej pouze do 90 stupňů, pak už je to nebezpečné pro kolena. Pro kolena obecně je to velká zátěž, to ti tvůj plán může zkomplikovat, tak si na ně dávej pozor (cvič v botách, na cvičící podložce a používej bandáže). Dále můžeš dělat výpady střídavě na pravou a levou nohu (vždy dodržuj pravý úhel u pokrčeného kolene). Choď takto po bytě nebo třeba na procházce s kočárkem. Švihadlo je větší zázrak, než si vůbec dokážeš představit. Zahopsej si aspoň 10 minut denně.

Budeš muset na sebe být velmi přísná a překonávat se. Najdi si aspoň 30 minut denně, kdy se zavřeš v pokoji a uděláš si opakovaně v sériích několik cviků. Některé dny k tomu přidáš i túry a výlety na kole (rodinka bude spokojená, že něco podnikáte). Postupem času se ti bude krásně tvarovat zadeček a ty se budeš i fyzicky zlepšovat. Nejprve neuvidíš žádné změny, což může být frustrující. Ale nevzdávej to!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články