Menu
Úvod  › 

Zařizujeme dětský pokojíček: Jaké nástrahy na vás čekají?

Už ratolest vyrostla ze svého prvního pokojíčku a nastal čas na větší nábytek? Nebo vás naopak čeká zařizování teprve prvního pokojíčku? Tak jako tak před sebou máte zdlouhavé vybírání nábytku, sledování trendů a zjišťování, který nábytek je pro vaši ratolest ten správný. Poradíme vám, jak vybrat správně!

Nábytek v dětském pokoji musí být kvalitní!

Když přijde na vybírání dětského nábytku, kvalita musí být na prvním místě. Rozhodně se nenechte zlákat nízkou cenou, buďte nekompromisní a trvejte na tom nejlepším. Kvalita, bezpečnost a stabilita - to jsou vlastnosti, který by měl splňovat každý kus nábytku v dětském pokojíčku.

Zdroj:Nábytek v dětském pokoji

Dávejte si pozor na materiál, ze kterého je nábytek vyroben. Sklo, kov ani plast nejsou zrovna ideální volbou. Raději sáhněte po přírodních materiálech. Ideální je třeba dřevo, které je nejen příjemné na omak, ale na pohled pokoj zútulní. Dbejte také na kvalitní zpracování. To je snad ještě důležitější než samotný materiál. Nikde nesmí čouhat šrouby, konstrukce by měla být pevná a stabilní a nábytek by také neměl mít ostré rohy a hrany.

Tip: Pokud přesto vyberete nábytek s ostrými rohy, nezapomeňte je zabezpečit bezpečnostními prvky pro děti.

Kde můžete ušetřit a jaký nábytek je zbytečný?

Nenechte se nákupní horečkou pohltit a zamyslete se nad tím, jak dlouho vybraný nábytek opravdu využijete. Nekupujte zbytečnosti a nábytek, který za pár měsíců už nebudete potřebovat, raději nekupujte. Pořiďte takové kusy nábytku, které najdou uplatnění i po letech. Takže pokud neplánujete v nejbližší době dalšího potomka a váš rozpočet není zrovna astronomický, bez přebalovacího pultu či kolébky se zaručeně obejdete.

Myslete do budoucnosti a vybírejte tak i barvu nábytku. I když jsou výrazné barvy a veselé motivy na pohled hezké, po pár letech pro ně nenajdete uplatnění a komodu s jednorožcem těžko umístíte do obýváku. Vsaďte raději na neutrální barvy, ze kterých vaše dítko jen tak nevyroste. S barvičkami a veselými motivy se můžete vyřádit na doplňcích a dekoracích, které vaši peněženku tolik nezatíží.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články