Menu
Úvod  › 

Jak na efektivní ohřev vody v domácnosti? Poradíme vám

Vybíráte řešení, které by bylo spojeno především s efektivním ohřevem vody ve vaší domácnosti?

Pokud je tomu tak, kupte si ohřívač vody, který vás nezklame. Dnes rozhodně dominují právě tato řešení, a to ve formě bojlerů. Ty využívají k ohřevu vody výhradně jenom elektrickou energii. Díky dobré izolaci a vysoké efektivitě je voda ohřátá nejenom velmi rychle, ale také vám dlouho teplá vydrží. A to doslova po celý den. Máte tak jistotu, že kdykoliv otočíte červeným kohoutkem na vodovodní baterii, teplá voda vám samozřejmě poteče.

K ohřevu lze využít také plyn

Nemusí to být nutně jenom elektřina, jelikož vodu lze celkem jednoduše a také efektivně ohřívat pomocí zemního plynu. V tomto případě je to široká nabídka plynových kotlů, která v daném směru zaručeně nezklame nikoho z vás. Pokud se na dané řešení podíváme konkrétněji, tak můžeme současné možnosti rozdělit do několika kategorií. Může to být kotel stacionární, stejně jako kotel závěsný. Roli však může hrát i samotný ohřev, kdy lze vybírat ze tří konkrétních typů:

 

  • S průtokovým ohřevem.

 

 

  • S integrovaným vrstveným zásobníkem.

 

 

  • S externím zásobníkem.

Vývoj jde neustále kupředu

A toho byste měli využít. Je totiž spojený s faktem, že se neustále hledí na co možná nejvyšší efektivitu využití konkrétní energie. Hitem je tedy maximální efektivnost ohřevu a minimální spotřeba energie. Tím se může pyšnit kvalitní kondenzační kotel, který také využívá jako hlavní zdroj energie plyn. Jeho výhodou je nejenom nízká spotřeba a kvalitní ohřev, ale i tichý provoz, stejně jako možnost automatizace. Kotel jednoduše umístíte na požadované místo a v podstatě se není třeba o jeho chod jakkoliv starat. Automatická adaptivní regulace se dokonce přizpůsobí sama i tomu, aby docházelo ke skutečně efektivnímu spalování a maximálnímu využití energie z plynu. Zde připomeňme, že tento typ lze přestavět i na LPG.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články