Menu
Úvod  › 

Pojištění domácnosti: Co všechno brát v potaz při jeho realizaci

Máte strach o střechu nad hlavou? Kdo by čas od času neměl obavy i v této oblasti? Asi většina z nás. I proto se snažíme jednak svou nemovitost co nejdůmyslněji zabezpečit a jednak také řešíme pojištění. Právě díky němu můžeme lépe spát, jelikož škody v případě problémů nemusejí mít tak dalekosáhlé následky. Jak takové pojištění vybírat a na co všechno brát ohled? Na to se soustředíme v následujících řádcích.

Pojištění domácnosti, nebo nemovitosti?

Že oba termíny neznamenají to samé? Samozřejmě! Mnohdy tápeme mezi pojištěním domácnosti a pojištěním nemovitosti. Rozdíl mezi těmito dvěma pojistkami je přitom jednoznačný. Pojištění nemovitosti se vztahuje na ty části nemovitosti, které jsou považovány za stavební. Jedná se o dveře, okna, podlahy, střechu anebo výmalbu. Naopak pojištění domácnosti pojímá obsah konkrétních bytů. Jde tedy o vybavení, bez něhož se v domácnosti neobejdete.

Zdroj:Bezpečnostní vchodové dveře

Na která rizika se soustředit?

Potenciálních rizik může být hned několik. Za největší strašáky jsou považovány následující situace:

  • požár
  • havárie týkající se vody

Jinak se ale může jednat i o několik dalších situací. Jmenovat bychom mohli ostatní řádění živlů, mezi něž patří vichřice, krupobití anebo úder blesku. V poslední době lidé hodně myslí i na své zahradní vybavení, mezi které se řadí především bazény, drahé grily anebo trampolíny pro děti či jiné nedílné součásti exteriéru. Jinak ovšem pojišťovny nabídnou i ochranu proti sprejerům anebo nekalé činnosti ptáků směrem k fasádě domů.

Moderní zabezpečení domu jako nezbytnost

Pojišťovny se dnes mimo jiné pídí i po tom, zdali jste měli dům dostatečně zabezpečený. Nemusíte mít rozvětvený kamerový systém s fotobuňkami, nicméně základní bezpečnostní prvky jsou nezbytné. Na prvním místě bychom měli jmenovat bezpečnostní vchodové dveře. Označovány jsou bezpečnostní třídou a číslem. Jeho výše symbolizuje míru bezpečnosti. Ty opravdové bezpečnostní dveře začínají na třídě 3. Do firemních objektů se zpravidla instalují dveře s označením 4. Z dalších bezpečnostních prvků jmenujme ještě kvalitní okna anebo případně alarm.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články