Menu
Úvod  ›   › 

Jak se zbavit lupů ve vlasech?!

Lupy dokáží člověka pěkně potrápit. Nedá se jich jen tak lehce zbavit, poté se objevují bílé kousky kůže na oblečení a nemůžeš se pořádně podrbat na hlavě, protože by začalo "sněžit". Navíc to kazí image.

Mám pro tebe pár tipů, jak se otravných lupů zbavit a boj nad nimi vyhrát!

Příčinou tvorby lupů může být prakticky cokoliv. Nejčastěji to způsobuje časté mytí vlasů nebo naopak když jej flákáš, špatně vymytí šamponu z vlasů, vysoušení vlasů fénem, změny teplot (ročního období), špatná životospráva, stresové období a tak dále...

Jez vyváženou stravu! Tak jako se vším i s lupy souvisí tvá strava. Jez dostatek ovoce a zeleniny. Zejména ti pomůže vitamin B a dále minerály, jako je zinek a selen. Jestliže si zrovna neholduješ ve stravě, která tyto vitaminy a minerály obsahuje, vol doplňky stravy.

Umývej si vlasy méně! Častým mytím si pokožku na hlavě vysoušíš a ta se pak obměňuje, tedy odlupuje a roste tam nová. Zkus omezit mytí aspoň na 3 krát týdně.

Používej šampony proti lupům. Na každém šamponu je napsáno, pro který typ vlasů/pokožky jsou. Zapomeň na šampony 3 v 1, zvol verzi, která je určena právě a jen proti lupům! Samozřejmě nemůžeš čekat zázraky, které slibují v reklamě, ale je to jeden z pomocníků v boji proti nepříteli. Je dost možné, že lupy máš i z důvodu, že ti nesedí tvůj nynější šampon - další důvod jej změnit (zkus třeba březový).

Kup si přípravky! V lékárně, v drogérii nebo na internetu najdeš všelijaká séra, vodičky, kondicionéry a šampony proti lupům. Za zkoušku rozhodně nic nedáš (až na pár kaček)! Přečti si recenze a vyber si nějaký ten přípravek, který se ti bude zdát nejvhodnější a nejúčinnější pro tvou hlavu.

Babičkovské rady jsou klasika! Pomoct ti můžou i všelijaké odvary a šťávy známé od našich babiček. Speciálně proti lupům pomáhá čerstvá citronová šťáva (s tvarohem), kterou necháš na hlavě chvíli působit (asi 20 minut)a poté opláchneš. Nebo si lidé pochvalují také březovou vodu, kokosový olej a tea tree olej.

Masíruj si hlavu! Masáží budeš stimulovat mazové žlázy, které se uvolní a pokožka hlavy nebude tolik suchá.

V žádném případě se nedrbej! Jestliže se budeš neustále drbat a škrabat a zarývat své nehty do pokožky hlavy, bude to jen a jen horší. Tvoje pokožka bude poškozená a lupů přibyde.

Buď obezřetný! Jestliže je tvoje pokožka na hlavě příliš zarudlá, navštiv lékaře. Mohlo by se jednat o závažné kožní onemocnění (např.: lupénku) a to nemůžeš zanedbat. trpělivý! Je možné, že se jich nezbavíš úplně, ale můžeš je aspoň omezit a i to se počítá jako úspěch!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o vlasy