Menu
Úvod  › 

Jak vybrat kvalitní digestoř

Digestoř je nezbytnou součástí každé moderní kuchyně. To platí dvojnásob, pokud je kuchyň spojená ještě s jiným obytným pokojem. Kvalitní digestoř tak brání nejen nežádoucím pachům, ale i mastným párám, které ohrožují čalounění, nábytek, závěsy, koberce a jiné textilie.

Než se zaměříme na výběr vhodné digestoře, musíme zjistit, jaký typ odsavače par budeme potřebovat. Dělíme je na komínové odsavače, rohové, podvěsné, zabudované do skřínky, ostrůvkové odsavače, lustrové a další. Rozhodující je nejen umístění varné desky, ale i velikost kuchyně či jedné velké propojené místnosti. Čím větší prostor máme, tím výkonnější zařízení budeme potřebovat.

Jaké odvětrávání vybrat?

Tato skutečnost závisí především na konstrukčních možnostech bytu či domu. Jestliže teprve přemýšlíte, jakou kuchyň vybrat, máte to snadnější. Protože můžete doladit vše najednou. Výběr vhodné digestoře, sporáku, dřezu, myčky a dalšího kuchyňského vybavení.

K nejčastěji využívaným digestořím patří tzv. odtahové. Pára i pach prochází při odtahu tukovým filtrem a odváděny jsou ven potrubím. Další z možností je recirkulace. Tu zvolíme v případě, že nelze využít odtahového systému. Nasátý vzduch je veden přes pachový a tukový filtr a opět se vrací zpět do místnosti.

Síla hlučnost digestoře

Při výběru odsavače par je potřeba brát zřetel i na jeho hlučnost a energetickou náročnost. Nikdo netouží po tom, aby během vaření hučela digestoř, jako helikoptéra. U levnějších digestoří musíme počítat s vyšší hlučností, a také s vyšší energetickou náročností. Naproti tomu nové unikátní technologie umožňují plné nasávání par i pachů nad celou varnou zónou. Dáno je to speciální kombinaci hliníkového filtru, pěně a klapek, jež se otevírají a zavírají v závislosti na sacím výkonu, což značně snižuje i hlučnost.

K oblíbeným patří podstavné odsavače par, protože jsou jednak velmi výkonné, zaručují bezproblémové sání i většího množství par a disponují tichým provozem. Vybírat si dnes už lze z nepřeberného množství barev, velikostí a designu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články