Menu
Úvod  › 

Zdravé spaní je nejen o postelích, ale také o matracích

Pro správné fungování našeho těla, ale také pro správný odpočinek a uvolnění je zdravý spánek více než nutný. Aby byl spánek opravdu zdravý, tak je potřeba dodržovat pár základních pravidel.

Mezi nimi například:

 

  • dbejte na výběr vhodné postele i matrace

 

 

  • na postelích a matracích byste neměli šetřit, protože investujete do svého zdraví

 

 

 

 

  • před spaním vždy místnost vyvětrejte a eliminujte hluk

 

 

  • v posteli se snažte jen spát a hlavně zde nepracujte

 

 

  • praktickou i designovou funkci skvěle plní vhodné ložní prádlo, povlečení a další doplňky pro zdravý spánek

 

 

  • dovolte si nabízený luxus a dopřejte si maximální pohodlí, odměnou vám bude zdravý a regenerující spánek

Jak je důležitá postel

Postel by měla být tím nejpohodlnějším místem v bytě a měli byste se do ní opravdu těšit. Je potřeba, aby byla postel tak pohodlná, že si zde opravdu odpočinete a nebude vás nic bolet. Vybrat si můžete z několika druhů postelí, které se liší nejen rozměry, ale také materiálem a zpracováním. Velmi oblíbené jsou postele z masivu, které vám zaručí opravdový komfort a zdravý spánek.

Vybrat si můžete také čalouněnou nebo kontinentální postel. Žádané jsou i postele Hollandia, které jsou výjimečné svou moderní konstrukcí i luxusním vzhledem. A také postele Stearns a Foster, které připomínají americké dědictví a jsou ručně vyráběné. U každé správné postele by pak měl být noční stolek, na kterém můžete mít knihy, lampičku a další nezbytnosti pro pohodlný spánek a trávení času v posteli.

Výběr správné matrace

Neméně důležitou podmínkou zdravého spánku je i vhodně zvolená matrace. Někteří lidé mají rádi měkké a pohodlné matrace, jiní pak neusnou na jiné, než na pořádně tvrdé matraci. Ideálně matrace je však ta, která kopíruje tvar vašeho těla. Nebojte se výběru matrace, specializovaný prodejce ProSpánek vám doporučí tu nejvhodnější matraci, vyhovující právě vám. Vybrat si můžete z různých velikostí a rozměrů podle vaší postele.

V nabídce naleznete také oblíbené matrace z paměťově pěny nebo neméně populární matrace ze studené pěny nebo bio pěny. Velmi oblíbenéjsou pak TEMPUR matrace, které se dokonale přizpůsobují vašemu tělu a matrace z materiálu TEMPUR je opravdu skvělým pomocníkem pro správnou polohu páteře. Pro opravdové fajnšmekry jsou pak připravené luxusní pružinové matrace a nechybí ani matracové doplňky, například prostěradla nebo chrániče matrací.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články