Menu
Úvod  › 

Jak se zbavit nehezkého knírku?

Nežádoucí nebývá u dam jen knírek, ale i chloupky v jiných místech na těle. Ovšem chloupky na tváři (pod nosem a na bradě) dokáží učinit život nepříjemným každé ženě. Vytrhávat si pravidelně obočí už patří k rutině, ale co s knírkem?

V podstatě existuje několik možností, jak se knírku zbavit. Holení ani zesvětlování chloupků zde rozhodně nepatří, protože je to nejkratší cesta k ještě většímu trápení. Po oholení se chloupky stávají silnějšími a jdou vidět čím dál tím více. Kromě klasické žiletky používají některé ženy depilační krémy. Chloupek opět za několik dnů vyroste. Je to jako začarovaný kruh. Tak co tedy s tímto neestetickým problémem?

Zdroj:https://pixabay.com/sk/grimasa-funny-v%C3%BDraz-maska-%C5%A1%C5%A5astn%C3%BD-388987/

Vhodný epilátor

Epilátor vytrhne chloupek i s kořínkem, ten se postupně stává slabší a slabší - tudíž chloupky rostou méně a méně. Tato metoda je účinnější než klasická žiletka či depilace krémem, ale krapet citlivější. Naštěstí se mezi epilátory najdou už i novější modely, které lze používat v kombinaci s vodou (teplá voda chloupek uvolní) a jsou mimo to vybaveny masážním systémem, jež přispívá ke zklidnění pokožky. Epilace není tudíž tak bolestivá.

Odstranění voskem

Tato metoda se používá snad kvůli nízké ceně nejčastěji. Nemusíte ani docházet nikam do salónu. Koupíte si pásek s vrstvou vosku, aktivujete v dlaních nebo teplé vodní lázni, nalepíte a strhnete. Přitom můžete cítit menší či větší bolest (každý má jiné chloupky i jiný práh bolesti), místo může být nějakou dobu citlivé. I po této metodě rostou chloupky stále menší a tenčí.

Přístroje IPL

Jestliže se děsíte vosku i epilátoru, pak vyzkoušejte přístroj IPL, který chloupky odstraňuje na principu impulsního světla. Jmenované přístroje lze použít na oblast obličeje, ale i bikinek, podpaží, nohou. Největší výhodou je, že zaručují dlouhodobý výsledek, protože světlo zabrání opakovanému růstu nežádoucích chloupků. Ošetření je rychlé, bezpečné, bezbolestné a především pak zaručuje dlouhodobý efekt. Jsou finančně nákladné, tudíž pokud nehodláte do tohoto přístroje investovat 10 tisíc korun, zamiřte někam do salónu. Na druhou stranu vám takový přístroj vydrží dlouhá léta a použít jej můžete na celé tělo.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články