Menu
Úvod  › 

Jak správně odličovat oči?

Zarudlé oči, špatně odlíčená řasenka, zbytečné tření očního okolí ? takto někdy vypadá odličování. Přitom stačí pár šikovných triků k dokonalému odlíčení. Odličování očí a vůbec celého obličeje nepatří zrovna k oblíbeným činnostem, ale rozhodně se nevyplácí tuto část zanedbávat. Právě podráždění očního okolí může způsobit předčasný výskyt vrásek. Správné odličování zabere přitom jen chvilinku.

Proč je tak důležité odličování očí?

Kolem očí a na očích máme minimum potních žláz, což znamená pouze jediné. Pokožka okolo očí začíná brzy stárnout. A kdo by toužil vypadat unaveně a předčasně zestárle. Navíc špatně odlíčená nevypadá žádná žena půvabně. Během noci se jí zbytky make-upu rozpijí, rozmáznou a nejenže ušpiní polštář, vypadá ráno hůř než přirozená, nenalíčená. Rozhodně to na půvabu nepřidá.

Odličování očí

Jak správně odlíčit oči?

Při odličování očí není vůbec potřeba použít velké množství vatových tampónků, bohatě vystačí dva kousky. Jeden tamponek roztřihněte na půl a namočte trošku pleťovou vodou nebo vodou z kohoutku. Rovnou stranou jej přiložte pod oko, které chcete odličovat.

Pak si vezměte odličovač na odličování očí (rozhodně ne klasické odličovací mléko, které je určené na obličej, tyto přípravky by neměly vůbec přijít do kontaktu se slzným kanálkem) a namočte druhý tamponek a přiložte jej na oko a chvíli podržte.

Nechte odličovač očí rozpustit líčidlo. Po uplynulé chvilce (půl minutky) začněte jemnými pohyby odličovat. Řasenka zůstane na spodním tamponu, který máte pod okem. Tudíž vám oční okolí, které byste jinak drhli a namáhali (vznik předčasných vrásek) zůstane čisté.

Zbytky řasenky a tužky na oči šetrným způsobem ještě odstraňte. K tomuto vám poslouží bezvadně i šulek do uší namočený do odličovače očí. Tím jemně dočistíte veškerá místečka. Když zavřete oko, můžete jim přejíždět i řasy shora. 

Pamatujte si, že čím více drhnete oko a jeho okolí, tím více dojde k červenání, podráždění, citlivosti. Jde o velmi jemnou pokožku, která je náchylná na tvorbu vrásek. Už žádné zbytečné plýtvání vatovými tampónky a konec zarudlým očím.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Líčení