Menu
Úvod  › 

Jak dodržet předsevzetí, že zhubneš?!

Miliony lidí po celém světě berou nový rok jako šanci na nový život. Je to takový milník, od kterého změní své návyky a začnou žít tak, jak již dlouho chtějí. Většina z nás si tedy dává předsevzetí jako například, že přestanou kouřit, pít anebo že zhubnou.

Bohužel však málo lidí u tohoto předsevzetí zůstane po celý rok a dojdou až k cíli. Vzdávají to uprostřed cesty a to je přece škoda! Připravila jsem si pro tebe článek s tipy a radami, jak tento rok svůj plán dodržet!

1) Stanov si reálné cíle! Tak tedy zpátky nohama na zem. Ráda bych byla natolik namotivovaná a pozitivní a řekla ti, že všechno v životě je možné, pokud máš vůli a věříš. Bohužel, ne vždy to tak je. Stanov si proto cíl, u kterého víš, že je možné, že ho dosáhneš. Buď realista. Jestli vážíš 100kg a do roka chceš mít 50kg, tak akorát bude frustrovaná z toho, že to není možné (taky že není).

2) Udělej si plán! Budeš muset začít plánovat. Rozvrhni si dny v týdnu. Cvič aspoň 4krát týdně 1,5hodiny. Zbylé dny se budeš také aktivně pohybovat (procházky, jízda na kole ...), ale méně náročnějšími aktivitami. Dodržuj harmonogram, aby si tvé tělo navyklo, kdy je čas cvičit (každé ráno nebo každý večer) a kdy je čas odpočinku. Plánu se budeš striktně držet!!! Opět by měl být samozřejmě reálný.

3) Poměř se a vyfoť se! Měla bys znát své počáteční míry. Poměř se na hrudníku, v pase, přes břicho, ruce, boky, stehna i lýtka. Také nezapomeň stoupnout na váhu, ale co si budeme povídat, centimetry jsou důležitější. Poté budeš sledovat, jestli hubneš rovnoměrně, jestli vše děláš správně a vidíš výsledky.

4) Nebuď nedočkavá! Nic nemůžeš mít hned. Nemůžeš čekat, že už první týden v lednu budeš mít snovou postavu. Počkej si. Nestresuj, pokud ihned neuvidíš výsledky, chvíli to potrvá.

5) Namotivuj se! Udělej si nástěnku plnou motivace. Vytiskni si obrázky s krásnými těly, jaké bys jednou chtěla také mít. Pokaždé když to budeš chtít vzdát, podíváš se na všechny ty fotografie a citáty - to tě nakopne.

6) Nebuď v tom sama! Ve dvou se to lépe táhne. Přizvi si k boji s nadbytečnými kily kamarádku a navzájem se podporujte. Vše pak půjde snáz.

7) Přizvi si pomoc! Málo lidí umí hubnout zdravě. Určitě nic nezkazíš, pokud si zaplatíš trenéra v posilovně a výživového poradce. Budeš tak vědět, že ses vydala zdravou cestou, zaručí ti to úspěch (pokud je budeš poslouchat) a nenastane jojo efekt. Musíš zatnout zuby a vydržet! Tohle není záležitost poblouznění, měla by to být změna tvého životního stylu. Žij zdravě a budeš podle toho i vypadat!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články