Menu
Úvod  › 

Revize jarního šatníku a úklid šatní skříně

Jaro je v plném proudu, ale ne každý si stihl udělat revizi svého šatníku, což je nesmírná škoda. Šatní skříně nabízejí bezesporu mnoho úložného místa, ale přeci jen revize šatníku umožňuje mít přehled nad veškerým vašim oblečením.

Nejběžněji používané oblečení během jara jsou trička, nátělníky, lehké svetříky, mikiny, větrovky, kalhoty, legíny, šaty, sukně. Hrubé svetry, roláky, zateplené mikiny jsou oděvy určené zimnímu období, proto by v moderní šatní a policové skříni zbytečně zabírali mnoho místa. Malá inventura přijde vhod, pokud jste zatím revizi jarního šatníku nedělali, možná je nejvyšší čas.

Třídění oblečení

Úklid nepatří zrovna mezi oblíbené činnosti, ale zkuste si z této inventury udělat zábavu. Pozvěte na návštěvu kamarádky, otevřete si láhev vína, připravte pár jednohubek a zábava může začít. Během třídění oblečení většina lidí zjistí, že má doma v šatní skříni oblečení, které už řadu měsíců, možná i let nenosila. Takovéto oblečení zbytečně zabírá místo. Ovšem, že vyhodit by je byla věčná škoda, proto máte na návštěvě kamarádky, které vám pomohou rozhodnout, zda vám daný kousek sluší či bude lépe se jej zbavit.

Výměnná akce

Je také docela pravděpodobné, že věci, které se už nelíbí vám, nadchnou vaší kamarádku. Můžete také oblečení mezi sebou vyměňovat. Policová skříň není nafukovací a díky této "čistce" získáte místo pro nové modely. Svetry, mikiny, šaty a další věci, které už nebudete chtít, můžete rovněž věnovat na dobročinné účely. Odvézt je lze do sběrných kontejnerů, kostela či charitativní akce.

Úklid šatní skříně

Oblečení určené teplým měsícům, které si chcete ponechat na příští sezónu, uložte do krabic. Ty lze úhledně naskládat na dno šatní skříně tak, že nebudou překážet. Navíc máte jistotu, že se na oděvy nebude prášit a nepochutnají si na něm moli. Úklid vám zajistí přehlednost a dostatek místa pro případ nákupu nového oblečení. Než stihnete dopít láhev vína a pobavit se s kamarádkami, úklid proběhne zábavně a bezbolestně.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články