Menu
Úvod  ›   › 

Plusy a mínusy cestování na vlastní pěst

Cestovní agentury rozšiřují neustále svou nabídku, a tak si vyberou většinou i ti nejnáročnější cestovatelé, ať už prahnou po romantice, odpočinku či dobrodružství. Ovšem i přes to všechno se najde velké množství turistů, kteří se vypravují do zahraničí na vlastní pěst. Na co vše je nutné myslet?

Znalost místních poměrů

Jedním z mínusu může být neznalost místních poměrů. Na cestách se člověk může setkat s různými situacemi, jež se nám v našich končinách zdají banální, ale v zahraničí nám mohou dát hezky zabrat. A to jednak kvůli jazykové bariéře, ale i dalším skulinkám, které skrývají cizí kultury. Před cestou na vlastní pěst se tedy rozhodně vyplatí prostudovat průvodce daných zemí, navštívit internetová fóra a prostudovat zážitky a zkušenosti ostatních v dané lokalitě. Na cestách s vámi nebude žádný zkušený průvodce, proto si musíte vše zjistit a nastudovat sami.

Zdroj:Cestování na vlastní pěst

Zajistěte si pojištění

Kvalitní cestovní pojištění se dá buď sjednat v cestovní kanceláři, kde si člověk kupuje zájezd, případně je již obsahem dané dovolené. Než tedy vyrazíte, je potřeba si zjistit, které pojištění bude pro vás to pravé ořechové. Ve finále nemusí vyjít vůbec draho, ba spíše naopak, ale budete tomu muset věnovat nějakou tu chvilinku. Sjednat se dá i online z pohodlí domova.

Mějte připravený plán

Hodláte-li cestovat na vlastní pěst, chce to mít připravený podrobný plán. Jednak o trase, kudy pojedete, o měnách dané země, poplatcích na dálnicích, zjištěny různé motely na trase včetně cen. Než tedy vyrazíte na cesty, zvažte, kam chcete dojet, kolik vás to bude stát, jak dlouho se zdržíte, kolik v daném místě stojí potraviny a pamatujte i na cestu zpátky. Povede-li vaše cesta přes několik zemí, informujte se předem o systému zpoplatnění dálnic, vízových povinnostech a dalších podrobnostech.

Nezbytná finanční rezerva

Každé malé i velké město navštěvované turisty je rájem pro kapsáře, kteří se dvakrát nerozmýšlí, pokud se jim naskytne zrovna příležitost. Ukradená peněženka či osobní věci představuje jen jeden z možných scénářů, kdy se peníze ulité stranou mohou hodit. Vhodné je rovněž nosit peníze a doklady odděleně. Mějte u sebe vždy pouze takový finanční obnos, jenž pokryje aktuální potřebu. Zbylou část peněz mějte ukrytou na bezpečném místě. Nezapomínejte, že v případě cestování na vlastní pěst musíte spoléhat vždy jen na sebe.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články