Menu
Úvod  › 

3 tělesné pachy, které nelze ignorovat

To, že občas někdo po práci či po tréninku nevábně zapáchá, je úplně normální. 10 minut ve sprše to zase napraví. Občas si také na nějaké oslavě zobneme jednohubky s rybí či česnekovou pomazánkou, což asi není nejvhodnější doba rozdávat polibky. Tyto nárazové situace jsou běžné a dají se řešit. Stačí si umýt zuby anebo dát do úst žvýkačku.

Pokud však nejde o náhodnou situaci, jde patrně o problém. Může jít o problém zdravotní, ale i hygienický. Se zdravotním problémem vám pomohou odborníci, ale hygienický nedostatek je už čistě vaší záležitostí a je potřeba s tím něco udělat, než vám to řeknou ostatní, což nebude asi příjemné.

Zápach z bot

Zápach

1# Ústa

Jestliže na nás někdo hovoří a jde mu cítit z úst (hovorově - táhne mu z kotle), není to nic příjemného. Komunikaci s takovým člověkem se budeme raději vyhýbat. Bohužel může jít o zdravotní problém, který je nutné řešit. Ale také o fakt, že konzumujete špatné potraviny ve špatný okamžik či nedostačující ústní hygiena. Tak či onak, pro statní je to nepříjemné.

Zápach z úst může vyvolávat i nadmíra přijatých bílkovin - často tímto problémem trpí lidé na nízkosacharidových dietách. Tělo pro získání energie rozkládá tuky namísto sacharidů, které dříve dostávalo s jídlem. Pokud se člověk dostane do tzv. ketózy, vytvářejí se ketonová tělíska, která se vylučují močí, potem, ale i dechem - a moc tedy nevoní.

2# Pot (podpaží a nohy)

Nejčastěji je jedná o podpaží, ale mohou to být také nohy a jiné části těla. Opět platí to, co u zápachu z úst. Může jít o problém moderní doby, kdy se lidé s vidinou perfektní postavy staví k sacharidům zády a jedou na stravě složené převážně z bílkovin. Tento problém je možné řešit užíváním potravinových doplňků, které na sebe váží enzymy vznikající při rozkladu bílkovin. Nicméně může jít o nějaký typ zdravotních problémů, stres, ale i špatnou hygienu. Vždy je potřeba se nad tím zamyslet a najít příčinu.

3# Gynekologické potíže

Posledním zápachem, který může potrápit, jsou gynekologické potíže. Ty mohou být vyvolány různými příčinami:

  • nevhodné oblékání (neprodyšné prádlo, dráždivý materiál)
  • oslabená imunita
  • prostor pro vznik kvasinek (vlhkost)
  • střídání partnerů
  • narušení pH kyselého prostředí kosmetikou
  • pobyt v chlorované vodě (koupaliště, bazény) 

Některé záněty a infekce není radno podceňovat. Mimo to, že ohrožují zdraví a život ženy, jde o nepříjemně zapáchající problém.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Špína a zápach