Menu
Úvod  › 

Užitečný návod, jak se rychle a jednoduše sbalit na cesty

Cestovat je zábavné, ale balení je většinou pořádná otrava. Najdou se výletníci, jež jsou v balení zběhlí, ale i tací, kterým balení činí potíže. Rozhodli jsme se vám to krapet ulehčit a přinášíme pár tipů, jak na to. Možná vám to pomůže sbalit se na cesty rychle, bez zbytečného stresu.

Cíl cesty + velikost zavazadla

Předně je důležité promyslet, kam vůbec cestujete a zda zvolíte kufr nebo batoh. Jestli budete zavazadlo muset hodně nosit, nebo z letiště zamíříte rovnou do hotelu. S batohem na zádech budete mít volné ruce, dá se s ním běžet, když člověk pospíchá. Velkou roli hraje nejen cíl naší cesty, ale i způsob cestování: letecky, vlakem, autobusem? Jakmile máte tuto otázku vyřešenou, zbývá vybrat vhodnou velikost. Opět záleží na tom, kam míříte. Na hory, do města, k moři? Kolik věcí budete potřebovat, jak s příplatky za zavazadlo, pokud poletíte apod.

Zdroj:Balení

Seznam věcí

Nelépe jde balení, když člověk postupuje podle předem připraveného seznamu. Ať už jde o hygienické potřeby, oblečení, ručník atd. Opět je vhodné popřemýšlet, co budete potřebovat a co ne. Kosmetika se dá například koupit na místě, ručník může být součástí vybavení hotelového pokoje apod. Záleží, kam se chystáte a co budete skutečně nutně potřebovat, protože řada věcí se dá opatřit až na místě. Přemýšlejte také nad elektronikou - fotoaparát, nabíječka do telefonu, cestovní žehlička, holicí strojek, adaptér zásuvky aj. Myslete i na lékárničku, šitíčko, provázek, baterku, izolepu. Zkrátka podle účelu cesty.

Postup balení

Nikdy nedávejte věci ihned do zavazadla. Nejdříve si vše pečlivě dle připraveného seznamu připravte. Budete mít lepší přehled, jakmile byste začali dávat věci hned do zavazadla, ztratíte přehled. Máte-li jasno v tom, co vše si budete brát a připraveno, začněte do spodní části dávat věci, které zabírají nejvíce místa: botasky, papuče, poté přidejte další objemné věci, jako jsou bundy a mikiny, postupujte podle velikosti, nakonec bude prádlo a ponožky. Berte sebou ideálně věci, které nevyžadují žehlení.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články