Menu
Úvod  ›   › 

Úskalí prvního rande

Chystáme-li se na první schůzku s někým novým, zpravidla si dáváme záležet na výběru vhodného místa i oblečení, trávíme několik hodin přípravami v koupelně a mimo jiné se s obavami zamýšlíme nad otázkou, jaká jsou úskalí prvního rande. Nikdo z nás nechce pokazit první dojem i celou schůzku, díky čemuž by veškerá předchozí snaha padla vniveč ? Naprostá ztráta času i případný trapas dokáže člověka naštvat daleko více, nežli skutečnost, že to zase nevyšlo. Čeká i vás první rande, na kterém nechcete zažít horké chvilky? Pak si nenechte ujít následující řádky, ve kterých se společně podíváme na nejčastější úskalí prvního rande!

Jaká jsou úskalí prvního rande, aneb na co si dát pozor?

Na prvním rande se toho dá opravdu hodně pokazit. Zatímco některé věci si zhatíme úmyslně, některé pokazíme, ačkoli bychom si to uvědomovali. Podívejte se na nejčastější úskalí prvního rande - budete tak vědět, jakým chybám se na první schůzce vyhnout!

1. Šaty dělají člověka

Podívejme se na celou problematiku hned od začátku - tedy již od chvíle, kdy budete stát před svou šatní skříní marně hledající vhodný outfit. Vzpomeňte si v tento okamžik na známé rčení: šaty dělají člověka. Oblečení je úplně první věc, kterou si na vás ten druhý všimne a zároveň je to první věc, se kterou můžete (ale nemusíte) udělat dojem a tím pádem získat (nebo také ztratit) cenné body. Zatímco na ženy působí odpudivě trička s infantilními motivy, muži (byť tomu možná nebudete věřit) zpravidla odradí příliš vyzývavé oblečení v podobě výstřihu až k pupíku a minisukně odhalující až příliš mnoho...

2. Vytas peněženku

Mezi úskalí prvního rande se bohužel řadí i otázka placení, na které si nejeden pár již bolestivě vylámal zuby. Zatímco dříve se tradovala představa, že útratu na první schůzce automaticky platil muž, současná doba se na to dívá jinak a sází na rovnocennost. Očekávat, že za vás osoba sedící za stolem naproti vás s úsměvem na tváři zatáhne celou večeři, proto není tak úplně na místě. Co takhle platit půl na půl?

3. První polibek a zápach z úst

Jestli drtivou většinu lidí něco zaručeně odradí, pak je to zápach z úst drahé polovičky. Tato nepříjemný zkušenost nejenže může pokazit kouzlo prvního polibku (a na tom hodně záleží), ale rovněž může být důvodem, proč by vaše první schůzka mohla být premiérou a derniérou zároveň. Pohlídat si svěží dech je proto nepsanou povinností - žvýkačky, sprej do úst nebo mentolové bonbony mějte po ruce!

4. Nevhodné téma k rozhovoru

Na závěr si společně prstem ukažme na klasiku, která je jasným kamenem úrazu spousty prvních schůzek - debata o bývalých partnerech. Jestliže se na prvním rande o něčem rozhodně nemá mluvit, pak jsou to vaši ex. Nic nedokáže natolik pokazit náladu i atmosféru, jako vychvalování nebo naopak pomlouvání člověka, se kterým jste strávili určitou část života. Kdepak, hovory o svých ex nechte pěkně pod pokličkou!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Randění a flirtování