Menu
Úvod  › 

Strava podle krevní skupiny

Pravděpodobně už jste už někdy zaslechli o tom, že existuje stravování podle krevní skupiny. V minulosti tato dieta prodělala veliký boom a doposud patří mezi oblíbený styl stravování u nemalého počtu lidí nevyjímaje celebrity. Mimo svých zastánců má stravování podle krevní skupiny i své odpůrce. Dneska se na tohle téma podíváme více zblízka.

Jak se vůbec zrodila tato dieta?

Jako první s tímto nápadem přišel Američan Peter D'Adamo. Přibližně před desíti lety se dostala také k nám. Klíčovým aspektem je rozdělení lidí dle krevních skupin, protože právě to vedlo k vytváření stravovacích návyků osob. Základní rozdělení tedy je: krevní skupina A: zemědělec, introvert, krevní skupina B: kočovník, vyrovnaný, krevní skupina AB: kočovníci a zemědělci - vzácný, záhadný, krevní skupina 0: lovec, vítěz.

Zdroj:Strava podle krevní skupiny

Jak si to vysvětlit?

Jedná se o stravovací režim, jenž vyplývá z předchozího rozdělení na 4 základní skupiny. Cílem je co největší připodobnění stravy jednotlivých osob stravě našich předků tak, aby docílili přirozeného stavu výživy a zredukovali nadbytečná kila. V podstatě se díky krevní skupině dozvíme, které stravování bude právě pro náš organismus ideální, a to díky našim předkům, kteří položili základní kámen současnému stravování. Třeba zjistíte, proč je vám tak těžko po některých jídlech, které druhým nečiní sebemenší potíže. Přinášíme vám pouze hrubý nástřel, pokud budete chtít sestavit jídelníček podle krevní skupiny, je ideální navštívit nějakého certifikovaného odborníka (poradce na výživu).

Stravování pro nulky

Je-li vaše krevní skupina "nulka" tak patříte k lovcům. Tito lidé mohou konzumovat větší množství masa. Přednost by pak mělo mít libové červené maso. Naopak vysoce nevhodné jsou potraviny, jež obsahují lepek či kukuřici, ale také některé druhy ovoce - například mandarinky či borůvky.

Stravování pro skupinu A

Krevní skupina A představuje zemědělce. Z toho vyplývá, že je lépe vyhnout se obloukem masu v jakékoliv podobě. Zemědělcům více vyhovují zemědělské plodiny.

Stravování pro skupinu B

Máte-li krevní skupinu B, patříte mezi kočovníky. Ti mohou konzumovat jak maso, tak zeleninu, také mléko a další mléčné výrobky. Vypadá to, že "béčko" je na tom ze všech skupin nejlépe, ovšem i pro ně platí určitá omezení. Jako nevhodná se jeví drůbež, vepřové, ryby a mořské plody, luštěniny, niva a hermelín.

Stravování pro skupinu AB

Abečka mají zakázáno jíst vše, co skupina A i skupina B. Velmi se doporučuje ananas, který podpoří trávení, zelená zelenina, mořské řasy a mořské plody. Výtečné je i tofu, které zvyšuje účinek metabolismu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články