Menu
Úvod  › 

Příčiny a řešení lámání nehtů

Dokonale upravené ruce jsou vizitkou každé ženy, která pečuje o svůj vzhled a snaží se za každé situace působit upraveným dojmem. Právě na nehtech se odráží vaše fyzické i psychické zdraví a v případě lámání nehtů je to jasný důkaz, že s vámi není vše v naprostém pořádku.

Jestliže jsou vaše nehty třepivé a nepříjemně se lámou, pak je na čase začít tento problém řešit. Slabé nehty vám určitě nedělají radost, ba právě naopak. Rozhodně se neuchylujte k řešení v podobě aplikace umělých nehtů - tento krok by mohl stav vašich přírodních nehtů jen zhoršit.

Příčiny lámání nehtů

Příčin vedoucích k lámání nehtů může být celá řada. Nejčastěji se jedná o nedostatek důležitých vitamínů a živin, které naše tělo nutně potřebuje. Třepivé nehty tak mohou signalizovat nedostatek vápníku, vitamínu A, železa, zinku, selenu i vitamínu C. Dalším důvodem k lámání nehtů může být jejich nadměrné vysoušení způsobené nešetrnými čisticími prostředky, které vaše nehty oslabují. Nutno podotknout i možnost poruchy funkce štítné žlázy, která rovněž může stát za třepením vašich nehtů - tento problém však odhalí pouze ošetřující lékař.

Jak zabránit lámání nehtů?

Lámou se vám nehty? Jsou nevzhledně roztřepené a jejich stav vás trápí? Pak je na čase dopřát jim péči, kterou si zaslouží! V následujících řádcích vám poradíme tipy a triky, díky kterým můžete svým nehtům dodat potřebnou pevnost, zdraví i vitalitu!

Doplňky pro zdraví

Jak již bylo řečeno výše - lámání nehtů je nejčastěji způsobené nedostatkem živin a minerálů. Investujte proto do doplňkových preparátů obsahujících potřebný zinek, selen a vápník. Pro posílení nehtů rovněž můžeme doporučit pivovarské kvasnice obsahující vitamíny řady B.

Regenerační pomoc

Jsou-li vaše nehty roztřepené kvůli vysušování, dopřejte jim minimálně 2x denně masáž pomocí regeneračního krému či oleje. Ten se vstřebá do kůže v okolí nehtů. Rovněž nezapomínejte používat speciální ochranné krémy s obsahem glycerinu po každém umytí rukou.

Zábal z parafínu

Účinnou a velice příjemnou léčbou lámajících se nehtů je oblíbený parafínový zábal, který zlepší stav nejen vašich nehtů, ale i pokožky rukou. Pro dosažení nejlepšího výsledku radíme absolvovat parafínový zábal jednou týdně po dobu několika měsíců - do doby, než se stav vašich nehtů vrátí do normálu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Nehty