Menu
Úvod  › 

Kamarádství s výhodami ? ano nebo ne?

Kamarádství s výhodami je dnes velmi atraktivní druh vztahu, který upřednostňují zejména ti, jenž po vážném vztahu netouží, ale sexuální dobrodružství na jednu noc pro ně není. Žádná láska, závazky či společná budoucnost

Aby takový kamarádsko-sexuální vztah fungoval, je potřeba si předem stanovit jasná pravidla. Především jde o to určit, jak hodně bude tento vztah ležérní.

Zdroj:Kamarádství s výhodami

Sexuální přitažlivost

Vždy je lépe vybrat si pro kamarádství s výhodami nějakého známého, než kamaráda z dětství. To pro případ, že by to nedopadlo zrovna nejlépe. Základem vždy je, aby se tito dva lidé fyzicky přitahovali. Přeci jen jde o tělesný kontakt, takže by to mělo být příjemné. Jinak vám může být fuk, pokud má nějaké povahové slabiny, nehodláte si ho/ji brát. Totéž platí o sexu. Ten by měl stát za to. Jestliže si sexuálně nesednete, nemá smysl v takovém kamarádství pokračovat. Vám jde přece jen o sex.

Jak často se vídat?

Ne nadarmo se praví, že všeho moc škodí. Tudíž se dohodněte na frekvenci, například 2x týdně a dodržujte to. Vídat se často ani jednomu z vás neprospěje, jeden či druhý by v tom mohl začít brzy lítat a poslední co chcete, je řešit vztah.

Nic si neidealizujte

Hlavně si nic neidealizujte, nenamlouvejte a nic neočekávejte - z toho pak plynou největší zklamání. Jestliže se začne jeden či druhý upínat, je to krok ke katastrofě. Žádné SMS na dobrou noc, srdíčka a jiné vyznávání citů. I frekvence SMS by měla být střídmá. Nečekejte každý den na SMS či telefonát. Jestliže chcete vyznávat lásku, slyšet, jak se mu/jí stýská, pak si najděte plnohodnotný vztah, nikoliv kamarádství s výhodami.

Jak předejít fiasku?

Jestliže vám kamarádství začne přerůstat přes hlavu a začnete nad ním ztrácet kontrolu, pak si promluvte jako dva dospělí lidé a ukončete to dřív, než dojde na pláč, výčitky a srdeční úraz.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Články o sexu