Menu
Úvod  › 

S nedostatkem sexu mohou souviset i různé zdravotní problémy

Když mají partneři málo sexu, může v tom být mnoho věcí. A nemusí se nutně jednat jenom o to, že mají i někoho jiného, nebo že k sobě už necítí tolik, jako v minulosti. Problémem zde může být třeba i zdravotní komplikace. Jaké jsou ty nejznámější a jak je řešit?

Bolesti hlavy mohou být skutečné

Je to jedna z nejčastějších výmluv, ale na druhou stranu nesmíme zapomenout také na to, že se může jednat o problém, který je skutečný. A jak ho vyřešit? Nepříjemné bolesti hlavy řeší většina lidí tak, že si vezme volně dostupný prášek. Pokud jde o krátkodobou menší bolest, tak může skutečně pomoci. V mnoha případech je ale bolest intenzivnějšího rázu, což už je spojeno s tím, že je nutné navštívit lékaře. Mezi takové bolesti patří třeba:

  • Migréna
  • Tenzní bolest hlavy
  • Cluster headache

Problémy může přinášet i zakřivení penisu

Nezapomínejme, že zdravotní obtíže mohou být způsobené také fyzickými projevy. A právě ty mohou klasickému a kvalitnímu sexu bránit. Nyní se zaměříme na muže, jelikož právě a jenom u nich se mohou objevovat první projevy Peyronieho choroby. O co se jedná? Jde o zahnutí penisu, které se může objevit až u devíti procent populace. Lehké zakřivení není problém, ale to větší už komplikací je. V takovém případě je dobré najít řešení. Může to být chirurgický zákrok, medikace, nebo speciální zařízení.

Roli má i psychika

A i ta je dnes považována za problém, který můžeme zařadit do skupiny těch, které brání v sexu. Psychické problémy nejsou nic neobvyklého. Jak je řešit? Pomůže možnost vyčistit si hlavu, nebo ta správná afrodiziaka. Ta výrazně podpoří celkovou chuť na sex, a také mohou umocnit daný prožitek. I toto jsou jasné postupy, které fingují. Jasně to potvrzuje celá řada lidí. Pokud však psychické problémy překročí určitou mez, znamená to jednu jedinou věc - i zde je nutná návštěva konkrétního lékaře.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Články o sexu