Menu
Úvod  › 

Předčasná ejakulace a jak s ní zatočit

Jedná se o choulostivé, ale poměrně časté téma. Předčasnou ejakulací trpí muži různého věku. V celosvětovém měřítku se uvádí, že potápí přibližně jednoho z pěti mužů. U mužů trpící tímto problémem je velmi krátká doba vzrušení, následná normální erekce zakončená rychlou ejakulací a orgasmem ? doba sexuálního vzrušení k orgasmu je kratší než dvě minuty. Důležité je také zmínit, že předčasná ejakulace nijak nesouvisí s věkem muže.

Dva typy předčasné ejakulace

Předčasná ejakulace byla a je předmětem zkoumání a vědecky bylo prokázáno, že celoživotní potíže v této oblasti souvisí částečně s psychikou, a částečně jde o organické postižení, kde je předpoklad snížené koncentrace serotoninu (jeden z přenášečů nervových vzruch v mozku). Ten sehrává důležitou roli v procesu ejakulace. U stejného pacienta se mohou vyskytovat jak psychologické, tak organické faktory.

Zdroj:Předčasná ejakulace

Předčasná ejakulace se dělí na dva typy: primární a sekundární. Primární je celoživotní a sekundární získaná tj. na vině mohou být emoční faktory, traumatický sexuální prožitek, dále pak fyziologické faktory, jako je urologická choroba nebo vedlejší účinky nějaké léčby včetně užívání drog. Najít příčinu problému nebývá zpravidla snadné, protože může jít o celou řadu důvodů: od psychologických až po tělesné.

Jak ze začarovaného kruhu ven

Jak celoživotní, tak získaná předčasná ejakulace má své řešení. V minulosti byl tento problém považován za psychologický a po desetiletí se léčil za pomocí behaviorální a kognitivní terapie. Dnes však existují metody farmakologické léčby v podobě lokálních přípravků, jež se nanášejí na penis či perorálně podávané medikamenty. O vhodnosti podávání léků je však dobré se poradit s ošetřujícím lékařem.

Samoléčba by se nemusela vyplatit, stejně tak jako poslouchat rady tipu: používej dva kondomy součastně. K mání jsou různá řešení i nástroje, jak zlepšit sexuální život párů, jež se s předčasnou ejakulací potýkají. Výborné mohou být rovněž doplňky stravy, které obsahují extrakty z bylin a další látky, jež mají pozitivní vliv na vyrovnanost, psychickou pohodu a sexuální výkon muže.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Články o sexu