Menu
Úvod  › 

Velikost penisu: Co můžete čekat?

Velké dlaně, nohy, nebo obří nos mají údajně muži, kteří zároveň vlastní i nadprůměrný penis. Je to pravda a jaká velikost penisu je vlastně pro sex nejlepší?

Je to celoživotní láska a čím větší mají, tím mužněji se cítí. Řeč je samozřejmě o mužích a jejich penisu. Nejpozději v pubertě po sobě kluci ve sprchách začínají pokukovat a nenápadně sledovat, jestli ta jejich chlouba není náhodou menší/tenčí/divnější než penisy ostatních. Bohužel také zhruba v té době se poprvé setkají s pornofilmy a "díky" nadměrně vyvinutým hercům a několika optickým trikům získají dojem, že průměrný penis dosahuje délky minimálně dvacet centimetrů a cokoli menšího je důvodem k obavě a depresím.

To je také zřejmě důvod, proč jsou muži tolik posedlí délkou svého penisu a počet centimetrů je alfou i omegou, kterou udávají do erotických inzerátů a chlubí se jí po pěti pivech v hospodě. Délku porovnávají ve sprchách a šatnách a dojem, že není jejich ozdoba dostatečně dlouhá, je také příčinou obav, že nedokáží svou partnerku dostatečně uspokojit.

Velikost není vše

Je skutečně kvalita sexu závislá na délce a velikosti penisu, nebo záleží spíš na jiných věcech? Naštěstí je vaše vagína po celém svém povrchu vybavená množstvím nervových zakončení a při dosahování uspokojení je mnohem důležitější způsob jejich stimulace než délka penisu. Fantazie a pozornost se cení mnohem víc než centimetry navíc. Navíc je vagína hluboká mezi osmi a dvanácti centimetry a ke stimulaci nervových zakončení po celé její délce nám stačí i penis, který ve ztopořeném stavu dosáhne tolika centimetrů. Vagína je kromě toho velmi elastická (jen si uvědomte, že jí musí projít i hlavička dítěte) a dokážete se přizpůsobit prakticky všem velikostem mužova penisu.

Průměrná délka penisu je 15 cm (ve ztopořeném stavu). Penis menší než 8 cm je označovaný jako "mikro" a mají ho asi tři procenta mužů. Zajímavé je, že ve ztopořeném stavu se délka většiny penisů "vyrovná." To znamená, že malé penisy se dokáží zvětšit i o 100%, kdežto penisy, které jsou v ochablém stavu větší, zvětší při erekci svou velikost jen o 75%.

Velikost penisu ale skutečně není znakem mužnosti. Například u některých indiánských kmenů je sociální status definovaný velikostí penisu: čím menší penis, tím vyšší sociální status!

Otázka perspektivy

Problém je v tom, že každý muž vidí svůj penis v pohledu seshora. Z tohoto úhlu vypadá penis kratší, než ve skutečnosti je. Nicméně penisy ostatních mužů vidí váš partner "z profilu", proto se mu také jeví delší než jeho vlastní výbava.

Na délku penisu má navíc vliv spousta faktorů, takže pokud je venku zima, nebo si byl váš přítel zaplavat, může být délka o několik centimetrů kratší.

Pokud sníte o černochovi, protože jste slyšela o jejich nadměrné výbavě, klidně zůstaňte u svého partnera. Žádný výzkum totiž nikdy neprokázal, že by národnost nebo rasa měla vliv na velikost penisu. Nadprůměrní černoši a nedostatečně vybavení Asiati jsou pouhým výplodem fantazie.

Stejně tak je nesmysl, že by vysocí muži měli delší penisy. Američtí lékaři Masters a Johnson dokonce na toto téma zpracovali výzkum, kterého se zúčastnilo víc než tři sta mužů. Všichni respondenti si nechali změřit penis; nejdelší z nich měřil 14 cm a patřil muži vysokému 170 cm. Nejmenší penis ze vzorku respondentů (6 cm) měl muž vysoký 180 cm.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Články o sexu