Menu
Úvod  › 

4 znaky zdravého sexuálního života ? je četnost sexu opravdu tak důležitá?

Každý člověk je jiný, tudíž se liší i jeho potřeby. Zdravý sexuální život nelze měřit příručkami, které vám diktují sex 3x týdně, aby bylo vše v normálu. Rozhodně se nenechte opít rohlíkem a řiďte se zdravým selským rozumem.

Sex byl a vždy bude neodmyslitelnou součástí lidského života. Vědci často upozorňují na jeho zdravotní přínosy a nešetří radami ohledně frekvence včetně doby trvání samotného aktu. Mimo jiné také vypočítali, že má-li žena za svůj život více než 3 sexuální partnery narůstá pravděpodobnost, že nenajde dlouhodobý kvalitní vztah. Ach jo. To nám v redakci připomíná jedno rčení: Američtí vědci zjistili, že lidé věří všemu, co američtí vědci zjistili. Tak nevěřte!

Zdroj:Sex

Nevěř všemu, co slyšíš...

I single člověk může žít zdravý sexuální život. Ona i trocha hladu a občasný půst se nakonec doporučují v souvislosti se zdravím. Pokud jste single, je docela těžké dodržet příručky - sex 3 x týdně. Ale to neznamená, že váš sexuální život není zdravý.

Ochrana

K sexu je potřeba přistupovat zodpovědně. Pokud nemáte stálého partnera/partnerku, pak je zapotřebí nejen kondomu, ale i antikoncepce. O nechtěné početí určitě nestojíte a o pohlavní nemoc už vůbec ne. Ono mít sex za každou cenu (za cenu dodržení frekvence) by se nemuselo vyplatit.

Sex se vám líbí

Někdy je to ve vztahu tak, že jeden sex potřebuje častěji a druhý méně. Nutit se do sexu jen proto, aby byl spokojený druhý, není také optimální řešení. Sex by měl být příjemný a provozovat se tehdy, má-li na něj člověk chuť.

Nemáte problémy se sexem

Zdravý sexuální život je tehdy, je-li v pořádku libido i vše po fyzické stránce. Nic vás nebolí, nemáte problém s erekcí, orgasmem, močením po sexu apod. Zkrátka vám sex přináší potěšení po všech stránkách - jak po té fyzické, tak duševní, mentální.

Na závěr - četnost sexu určitě neovlivní vaše zdraví a délku života. Příkladem vám může být - Emma Morano. Dáma, která se dožila 117 let navzdory tomu, že se vyhýbala mužům. Ta se příručkami rozhodně ovlivnit nedala.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Články o sexu