Menu
Úvod  › 

Jak si vybrat vibrátor: Pravidla, která musíte respektovat

Dodejte svému sexuálnímu životu ten správný odpich a pořiďte si do ložnice erotickou hračku. Pomůžeme vám s jejím výběrem.

Máte problém s dosažením orgasmu? Vkrádá se do vašeho erotického života nuda? Nebo toužíte po novém stimulu? Potom je ideální čas vypravit se do sexshopu a vybrat si hračku podle svého vkusu. Erotické pomůcky už dávno nejsou tabu a s naším průvodcem ji vyberete snadno.

Dobré vibrace

Výzkumy ukázaly, že celá řada žen zažila svůj první orgasmus právě s vibrátorem. Tuto zkušenost udělají většinou při masturbaci, kdy objevují tělo svým vlastním tempem a necítí se pod tlakem partnera. S vibrátorem se naučíte znát své tělo a zjistíte, jak ho přimět ke správným reakcím. Navíc jde o masturbaci a tedy intimní situaci, takže jste více uvolněná. I sexuologové se shodují, že používání erotických hraček napomáhá ženám dosáhnout orgasmu, protože jim pomáhá poznat svou sexuální anatomii.

Vibrátor by si z nabídek sexshopu měly zvolit ženy, které mají potíže s dosahováním orgasmu. Pokud ale s vibrátory nemáte zatím žádné zkušenosti, měla byste při jeho výběru respektovat několik základních zásad. V první řadě se zajímejte o to, jak pracuje a kde vás bude dráždit. Dělá vám dobře stimulace klitorisu, poševního vchodu, nebo máte raději hlubší průnik? Existuje celá řada různě tvarovaných vibrátorů, z nichž každý se zaměřuje na jiné oblasti. Vybírejte podle toho, jaký druh stimulace vám dělá dobře.

Ačkoli se o něm obvykle nemluví jako o sexuální hračce, rozhodně nezapomeňte na kvalitní lubrikační gel. Lubrikant zvýší vaší citlivost, zvětší prožitek a poskytne vám mnohem lepší předehru.

Pomocná ruka

Některým ženám připadají vibrátory příliš silné a v podstatě pořádně netuší, jak by je měly používat. V praxi potom jejich zkušenost dopadne logicky neslavně. Záleží na tom, co od vibrátoru požadujete. Pokud nemáte ráda tření, můžete si klidně vybrat vibrátor silný jen přibližně jako prst. Samozřejmě máte na výběr i silnější exempláře. Jestliže vám průnik v podstatě nic neříká, sáhněte po kousku, který stimuluje primárně váš klitoris.

Pro ženy, které mají rády nebo potřebují silnější stimulaci, jsou potom nejlepší volbou velké vibrátory, které jsou samozřejmě také vybaveny silnějším motorem. Tření potom maximalizují vibrátory z gumy. Pokud ale jdete vybírat svůj první vibrátor, raději sáhněte po mírnější verzi. Vhodnou variantou jsou také kapesní masážní vibrátory, které dráždí především okolí poševního vchodu. Právě tady se nachází největší množství nervových zakončení.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Muži nedokáží kontrolovat své vzrušení
Sexuální průvodce: Jak si vybrat lubrikační gel
Sexuální tipy, které musíte vyzkoušet