Menu
Úvod  › 

Povzbuďte její libido

Ze začátku jste se milovali několikrát denně a teď si nemůžete skoro vzpomenout, kdy jste to dělali naposledy. Přijde vám normální, že váš sexuální život není to, co býval? S tím se ale nemusíte smířit, stačí její erotický apetit jen trochu povzbudit.

Spousta párů považuje za normální, když se postupem času kvalita jejich sexuálního života zhoršuje. Máloco vás na tom druhém dokáže překvapit, víte přesně, co udělá, jak bude probíhat sex od první do poslední minuty a co můžete očekávat.

Problémem však nemusí být pouze nedostatek spontánnosti a rutina, ale i nedostatek jejího libida. To nemusí mít s vaším vztahem vůbec žádnou souvislost, na vině může být například deprese, poruchy imunitního systému, vyčerpání, psychické problémy a řada dalších příčin. Tady je několik tipů, které mohou zachránit vaše ložnicové radovánky.

Cvičte společně

Ovšem, že to zní nudně a nezajímavě, ale skutečně to funguje. Každé malé dítě ví, že cvičení, pojídání ovoce a zeleniny, dostatečný pitný režim a podobné věci jsou mimořádně zdravé, ale kolik lidí je ve skutečnosti opravdu dělá? Cvičení a pohyb obecně, i kdyby mělo jít jen o pouhé procházky, ale udělá pro vaše těla spoustu dobrého, především mu vděčíte za vyplavování endorfinů.

Jednoduše se budete cítit nabití energií a to se odrazí i na vašem sexuálním životě. Vaše partnerka bude mít lepší náladu, bude více tolerantní, méně stresovaná a bude mnohem více nakloněná spontánním akcím a společným hrátkám. Navíc se zlepší její sebevědomí. Společné cvičení se vám tedy sice může jevit jako veskrze nudná záležitost, ale výsledky se dostaví mnohem dřív, než vůbec doufáte.

Vyčistěte tělo

Každý den na naše těla útočí spousta jedů. Pokud žijete ve velkém městě, kouříte, pijete alkohol, nebo se třeba nezdravě stravujete, na vaší buněčné aktivitě se to brzy odrazí. Nedostatečné fungování našeho těla se potom odrazí i na nedostatku energie k sexu. Výsledkem nedostatku pohybu, kvalitních tekutin a jídla je akné, zácpa, ekzémy, alergie, nízké libido a podobně.

Zkuste sobě i své partnerce naordinovat jakýsi detox zdravějším životním stylem. Lehký salát k večeři prospěje vašemu erotickému životu rozhodně víc než tučný hamburger s hranolky. I když se vám to může jevit jako samozřejmost a v podstatě detail, v konečném součtu má váš životní styl na libido a tedy i sexuální život obrovský vliv.

Vsaďte na dobrodružství

Vzrušení z pohybu, společných zážitků a dobrodružství má velmi blízko k vzrušení sexuálnímu. Společně prožitá dobrodružství zaplaví vaše těla adrenalinem a povzbudí tak chuť na sex. Je jedno, jestli se vrhnete společně na horolezení, jízdu na koni, potápění, parašutismus, nebo cokoli podobného.

Zařaďte však do svého partnerského programu aktivitu, kterou budete sdílet společně a která má dobrodružnější charakter. Společně prožité zážitky podpoří nejen váš vztah a soudržnost ale prospějí i vašemu sexuálnímu životu.

Síla komunikace

Dejte si čas, abyste se naladili na stejnou vlnu jako ona. I když už jste spolu dlouho, sex je přece jenom oblast, kde se mnoho lidí cítí nejistých, snadno se urazí, jsou citlivější na mnoho věcí a podobně. Jakmile jednou v komunikaci překročíte určité hranice, může se u vaší partnerky objevit blok, který bude v budoucnu bránit spontánnímu sexu, nebo ovlivňovat většinu aktivit za dveřmi vaší ložnice.

I když vám to možná není zcela vlastní, stále se svou partnerkou mluvte a rozebírejte problémy, které se eventuálně vyskytly. Mluvte i o nepříjemných tématech, jako je například nedostatečná frekvence sexu, absence vášně a podobně. Ať tomu věříte nebo ne, je dokázané, že komunikující páry mají mnohem lepší sexuální život než ti, kteří spolu nemluví.

Sex podle plánu

Bylo by samozřejmě hezké, kdybyste se na sebe podívali ve výtahu, okamžitě jste věděli, že to chcete hned a tady a také jste to uskutečnili. Jenže ve skutečnosti jsou takovéto hollywoodské scénáře ve výrazné menšině, protože na spontánní vášeň zkrátka v naší době není dostatek času. Často se cítíme příliš unavení, stresovaní nebo máme moc práce, kterou považujeme za důležitější než sex. Je jasné, že doba plná stresu je skutečným zabijákem libida.

Zapomeňte na předsudky ve stylu, že jedině spontánní sex může být kvalitní a ten pravý a jediný. Klidně si předem začleňte do svého programu čas, kdy se budete věnovat jen sami sobě s tím, že vyvrcholením bude sex. Uvidíte, že když si k tomu otevřete láhev vína, zapálíte svíčky a hlavně nebudete nikam spěchat, bude to minimálně stejně romantické jako nečekaná rychlovka.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Články o sexu