Menu
Úvod  › 

10 věcí, které můžete v sexu změnit

Toužíte po intenzivnějším přísunu orgasmů? Žádný problém! Změňte ve svém životě několik věcí a vaše erotické zážitky získají zcela nový rozměr.

1. Jak se cítíte

Stimulace všech vašich smyslů zvětší váš sexuální prožitek. Například zapojte do hry čokoládu, abyste potěšila chuť, sexy hudbu pro sluch, čich stimulujte vonnými tyčinkami, hmat hedvábím a milujte se před zrcadlem, aby si na své přišly i vaše oči. Čím víc smyslů do svého prožitku zapojíte, tím intenzivnější bude.

2. Jak vypadáte

Pokud jste se svým tělem spokojená a máte je ráda, můžete si sex mnohem lépe užít. Věnujte se sama sobě a hýčkejte se. Najděte si čas na cvičení, masáž, či kosmetické ošetření. Dobrý pocit z vlastního těla znásobí vaše sexuální potěšení.

3. Jaké jsou třecí plochy

Čím větší je tření při sexu, tím menší požitek můžete očekávat, protože se tak odírají sliznice, vznikají mikroskopické trhlinky, které jsou velmi bolestivé. Nebojte se koupit si kvalitní lubrikant, který odvede zvlhčující práci za vás. Volte však raději lubrikanty na vodové nebo silikonové bázi a vyhýbejte se těm, které jsou na bázi oleje, nebo obsahují glycerin, mohou totiž citlivé prostředí pochvy spíše podráždit.

4. Jaký máte prostor na sex

Zařiďte si svou ložnici tak, aby byla skutečně jen místem na spaní a na sex. S definitivní platností vykažte za její dveře laptop, televizi a složky s pracovními projekty. Snažte se také, aby byla ložnice nejtišší místností a nic nerozptylovalo vaše erotické hrátky.

5. Jak je váš sex bezpečný

Investujte do kvalitní antikoncepce (ať už hormonální, kondomů, nebo jiného prostředku podle typu vašeho sexuálního života). Nic nekazí sex tak, jako obavy z nechtěného otěhotnění, či pohlavních chorob.

6. Jak často na něj máte chuť

Vaše libido je jako sval. Čím častěji ho používáte, tím silnější a výkonnější je. Podle studie uskutečněné v Berman Center v Chicagu mají ženy, které pravidelně používají sexuální pomůcky, mnohem vyšší libido než ostatní.

7. Vaše romantické naladění

Dostanete se málokdy k předehře, o líbání ani nemluvě? Potom se nemůžete divit, že vás sexuální život skomírá jako motýl pod zavařovačkou. Je totiž dokázáno, že při líbání se vyplavuje oxytocin, který mimo jiné zvyšuje i vaší milostnou touhu.

8. Vaše sexuální IQ

Pokud znáte dobře své tělo, víte, co pro něj musíte udělat, aby se vám odměnilo příjemnými prožitky. Každý člověk je individuální a teprve když se nebojíte sama sebe dotýkat, objevíte erotogenní zóny, o kterých se v žádných magazínech nedočtete.

9. Vaše návyky

Sexuální (a v podstatě kterýkoli jiný) stereotyp je sice velmi pohodlný a nenáročný, ale zároveň také ubíjející. Zapojte fantazii a investujte svou energii i čas, abyste do sexu vnášela nové podněty a nápady.

10. Vaše fantazie

Podle poslední studie, kterou provedli britští sexuologové, si pomáhá třetina žen při sexu vlastními fantaziemi a devadesát procent z nich přitom sní o někom jiném než svém partnerovi. Takže pokud mezi ně patříte i vy, přestaňte se trápit výčitkami svědomí a jen si to užívejte!

(Převzato z magazínu Glamour.)

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Články o sexu