Menu
Úvod  › 

Jak a čím vyčistit pleť

Čištění pleti patří k naprostým základům v péči o pokožku. Pleť by si měl člověk čistit stejně, jako třeba zuby (ráno a večer). Ráno od potu, kožního mazu, odumřelých buněk a večer od nečistot uchycených během dne, kosmetiky, make-upu. Pleť je možné čistit mnoha způsoby. Od různých kosmetických produktů, přes domácí recepty až po profesionální čištění v kosmetickém salónu.

Každodenní čištění pleti

Bude-li se bavit o každodenním čištění pokožky, patří sem mycí gely a voda, pleťová mléka a tonika, vlhčené kosmetické ubrousky, odvary z bylinek, oleje. Rozdíl tkví také v běžném čištění a odličování. Odličujeme zvlášť jemné oční partie a zbytek obličeje.

Zdroj: Čištění pleti

Čištění pleti olejem

Možná jste zarazili už v odstavci výše, kde uvádíme olej jako jednu z možností čištění pleti. Olej dokáže rozpustit tuky, tudíž není vhodný pouze k tomu, aby rozpustil líčidla, ale dokáže uvolnit i ucpané póry a zbavit pleť veškerých nečistot. Nechá pokožku vláčnou a nevysušenou. Takto vyčištěná pokožka nemá tendence zrychlovat maštění.

Hloubkové čištění pleti

K hloubkovému čištění patří ze světa kosmetiky peeling a gomage. Pokožku je však možné vyčistit i speciálními kartáčky a houbami. Jak sami vidíte, existuje nespočet způsobů a možností, jak pokožku vyčistit. Dřív se hodně k čištění pokožky využívalo i páry (napařování). Ovšem tady je potřeba být nanejvýš obezřetný. Ačkoliv je pára pro čištění pleti více do hloubky účinná, není vhodným prostředkem pro ženy s výskytem červených žilek v obličeji. Hloubkové čištění je velmi individuální. Záleží na typu pokožky, věku, celkovém životním stylu. Někomu stačí hloubkově pleť vyčistit jednou za měsíc, jiný 2x až 3x do měsíce.

Čištění pleti ultrazvukem

Tento typ čištění funguje na principu vysokofrekvenčních vibrací. Jde o metodu bezbolestnou a neagresivní, vhodnou také pro citlivou pleť. Ultrazvuková špachtle vyčistí ucpané póry, nečistoty a zbaví vás černých teček i odumřelých kožních buněk. Po takovém zásahu je pleť nejen čistá, rozjasněná, ale i hydratovaná.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o pleť