Menu
Úvod  › 

Jak se projevuje deficit vody v těle?

Deficit vody (tedy nedostatečné množství tekutin a minerálů v těle) představuje zdravotní problém. Lidské tělo je tvořeno 70 % vodou. Ať už jde o mimobuněčnou či vnitrobuněčnou tekutinu. Vodu potřebuje každičká buňka našeho těla.

Právě ona je rozpouštědlem mnoha látek, které do těla přijímáme. Je nosičem minerálů, stopových prvků a dalších důležitých elementů. Množství, které bychom měli přijímat se různí. Záleží na pohlaví, věku, fyzické aktivitě. Dnes si nebudeme povídat, kolik tekutin je nutné přijímat, ale jak se projevuje nedostatek vody v těle.

Zdroj:Deficit vody

Nedostatek vody = nedostatek minerálů

Se ztrátou vody dochází rovněž ke ztrátě minerálů. Z toho logicky pramení i zdravotní problémy.

Pokles energie

Deficit vody v organismu sníží výkonnost až o 40 %. Tudíž se můžete cítit doslova jakoby "bez šťávy".

Bolesti kloubů

Nedostatek vody se podepíše i na kloubním mazivu, tudíž klouby tak třou o sebe a vzniká zánět či revma.

Onemocnění dýchacích cest

Už jsme psali, že voda má vliv na každičkou buňku v těle. I plicní sklípky by měly být stále zvlhčovány. Pokud tomu tak není a voda v těle chybí, dochází k nedostatečnému zvlhčení plicních sklípků, což se projeví častým onemocněním dýchacích cest.

Nemoci srdce

Jakmile je v těle málo vody, dochází ke zvýšení krevního tlaku a hrozí mozková mrtvice či infarkt myokardu.

Vysušování očí

Slzní tekutina je tvořena z vody, jež oči zvlhčuje. Problém vysušování očí může tedy souviset se zanedbávaným pitným režimem.

Osteoporóza

Nedáte-li svému tělu dostatek vody, bude ji čerpat z náhradních zdrojů. Tedy z kostí. Následkem jsou pak křehké kosti, osteoporóza.

Oslabený imunitní systém

Pro udržení funkčního imunitního systému je nezbytná dobrá střevní mikroflóra v tlustém střevě. Bez dostatku vody nemůže plnit správně svou funkci.

Zácpy a nemoci

Bez dostatku tekutin dochází často k zácpám a v těle vznikají toxické odpadní látky, které poškozují zdraví. Bolest hlavy, únava, podrážděnost, zápach úst, ekzémy, kožní vyrážky, jsou jen malou zmínkou toho, co vše způsobuje za zlo nedostatek tekutin.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články