Menu
Úvod  › 

5 triků a tipů pro lepší den

Občas se stane, že se probudíme a nevykročíme tou správnou nohou. Říká se tomu den blbec. Od samého rána se nám nic nedaří. Autobus nám ujel před nosem, soused byl na nás protivný, a ačkoliv se snažíme ne a ne vyloudit upřímný úsměv. Přece si nenecháme pokazit celý den jen proto, že ráno nezačalo zrovna nejlépe. Přinášíme vám 5 tipů, jak si zlepšit den.

Jak na lepší den?

Nevynechávejte dobrou snídani

Ať už vás čeká jakkoliv hektický den, nevynechávejte nikdy snídani. A hleďte si jí pořádně užít. Dopřejte si něco, co vám dodá energii a navíc potěší i chuťové buňky. Rozhodně nechoďte do práce bez tohoto rituálu. Pokud nejste ráno zvyklí snídat, pak si alespoň na 5 minut sedněte a vychutnejte horký čaj, kakao nebo sklenku čerstvé ovocné šťávy.

Krátký odpočinek

Během dne si dopřejte alespoň krátký odpočinek. Pokud je člověk unavený, má tendence vidět vše v černých barvách. Odpočinek zajistí dostatečnou kapacitu pro mozek. Ráno sotva vyběhneme z domu, už se na nás valí kupa informací, povinností a úkolů. Odpočinek mnoho lidí považuje za ztrátu času, ale opak je pravdou. Poděkuje vám nejen mozek, ale i nervy.

Malá rozcvička

Dopřejte si během dne krátkou rozcvičku. Protáhnete tělo, rozproudíte krev a zlepší se vám nálada. O endorfinech - hormonech štěstí, které se vyplavují při fyzické námaze, jste již patrně zaslechli. Divili byste se, jak účinné to může být. Stačí pár dřepů, kliků, ohybů a nálada se vám zlepší.

Zavolejte někomu milému

Občas jen potřebujeme vědět, že na světě nejsme sami. I problémy se hned lépe snášejí, když máme po svém boku někoho, komu se můžeme svěřit a otevřeně hovořit o čemkoliv. I když zrovna nechcete nic řešit, zavolejte někomu milému, jeho hlas vás dostane do lepší formy.

Relaxační koupel

Náročný den? Spláchněte všechny problémy a to doslova. Napusťte si plnou vanu teplé vody, přidejte koupelovou sůl či olej a relaxujte. Prostě všechny trable utopte ve vaně. Když je člověk odpočatý, udělá si čas na relaxaci, hned se všechny útrapy snášejí lépe.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články