Menu
Úvod  ›   › 

Jste připraveni na vážný vztah?

Váháte, jestli už jste připraveni opustit svět flirtování a krátkodobých aférek, a navázat dlouhodobý vztah s jednou partnerkou? Podle následujících signálů to poznáte.

1. Jste unavení z her.

Už vás nebaví nekonečné flirtování, sex na jednu noc, seznamování se s novými ženami a stále nové, nezávazné začátky. Věčné svádění a další vztahové hry už vás nenaplňují a dospíváte k názoru, že už nepotřebujete poznávat stále nové a nové ženy.

2. Víte, co chcete.

Dokud si neujasníte své vlastní priority a to, na čem vám skutečně záleží, budete stát neustále před pokušením a nepříjemnou nutností volby. Teprve v okamžiku, kdy nemáte potřebu sami sebe omlouvat a jste si jisti svými hodnotami, můžete navázat plnohodnotný a funkční vztah.

3. Cítíte se dobře.

Možná vás nikdy nenapadlo, že k tomu, abyste byli schopni navázat dlouhodobý vztah, se musíte především vy cítit dobře. Pokud jste spokojeni sami se sebou a nehledáte zázračný elixír na štěstí, jste připraveni na to, abyste byli spokojeni ve dvou.

4. Netlačíte na pilu.

Chápete, že nalezení vhodné partnerky a navázání funkčního vztahu, je potřeba dostatek času, takže nikam nespěcháte, netlačíte na pilu a necháváte věci, aby se vyvíjely svým vlastním tempem. Nemáte tudíž potřebu balit každou ženu, která se ocitne ve vašem dohledu.

5. Ovládáte své emoce.

Pokud máte pocit, že své emoce mají pod kontrolou už malé děti, tudíž je toto pravidlo zcela irelevantní, zkuste se zamyslet nad tím, kolikrát vás v poslední době přemohl vztek, projevili jste se agresivně, nebo se vám chtělo brečet. Dlouhodobý funkční vztah stojí a padá na vyzrálých emocích obou partnerů.

6. Už nic necítíte ke své ex.

Dokud si neuděláte pořádek ve svých citech ke své ex, nikdy se vám nepodaří navázat kvalitní vztah. Jakmile dokážete uzavřít kapitolu minulého vztahu, jste připraveni otevřít novou epizodu.

7. Chcete to kvůli sobě.

Pokud hledáte partnerku pro dlouhodobý vztah kvůli tomu, že vaši rodiče už vzdychají, že by si přáli vnoučátka a vaši známí se opatrně vyptávají, jestli je s vámi všechno v pořádku, nikdy to nebude fungovat. Jestliže to má klapnout, musíte chtít dlouhodobý vztah kvůli sobě, nikoli kvůli ostatním lidem, nebo společenským klišé.

8. Poučili jste se z minulosti.

Jestliže dokážete na své minulé vztahy nahlédnout s odstupem a zdravým nadhledem, jste připraveni začít nový, dlouhodobý vztah. Poučení z chyb, které jste udělali v předchozích vztazích, je základem fungujícího nového vztahu.

9. Nemáte přehnaná očekávání.

Jste tolerantní, k ostatním lidem přistupujete s pokorou a netoužíte je měnit k obrazu svému. Jste totiž schopni respektovat je takové, jací jsou. Od své potenciální partnerky neočekáváte, že se vám přizpůsobí, ani že se kvůli vám změní. Je vám jasné, že na tom kvalitní vztah stavět nelze.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články