Menu
Úvod  › 

Záchrana pro váš vztah? Výprask a svazování

Naklání se vám vztah a na obzoru se objevuje strašák rozchodu? Snadná pomoc! Zapomeňte na romantiku, vyházejte všechny svíčky a koupelové oleje, a místo nich si kupte pouta a bičík. Ty totiž váš vztah posílí mnohem víc.

Máte problémy ve vztahu a pocit, že se blížíte k rozchodu? Vyzkoušejte výprask a svazování. Hned dvě studie dokázaly, že hormonální změny spojené se sadomasochistickými aktivitami, jako je například výprask a svazování, dokáží vrátit partnerům pocit sounáležitosti a sblíží je.

Vědci z Northern Illinois University měřili hladinu stresového hormonu kortizolu u třinácti mužů a žen, kteří se zúčastnili sadomasochistické party v Arizoně. Testy a měření proběhly před, v průběhu a po provádění SM praktik. Autor výzkumu Brad Sagarin zjistil, že v průběhu sadomasochistických praktik hladina kortizolu významně vzrostla. Avšak po čtyřiceti minutách se vrátila k normálním hodnotám, a to i přesto, že se stimulace nijak nezměnila a SM aktivity dále pokračovaly.

V dalším experimentu vědci měřili hladinu testosteronu u pětačtyřiceti mužů a žen, kteří se zúčastnili SM party v Coloradu. Výsledky prokázaly, že k významnému růstu hladiny testosteronu došlo pouze u žen.

Autoři výzkumu se domnívají, že tomu tak může být proto, že zvýšená hladina testosteronu pomáhá ženám vyrovnávat se s agresivní povahou sadomasochistických praktik. Případně může jít ještě o další příznak stresu. Nicméně v obou studiích referovaly páry o tom, že se po těchto party cítily sblížené a mnohem intimněji naladěné.

Psycholog Richard Wiseman z University of Hertfordshire to vysvětluje sdílením velmi intenzivní aktivity a společnými zážitky, které vedou vždy k pocitu sblížení, ať už se jedná o partnery či nikoli. K tomu, abyste oživili svůj vztah a intimitu si samozřejmě nemusíte nechat připínat kolíčky na bradavky a bičovat svého partnera. Postačí vám zcela jednoduché a neškodné praktiky jako zavázání očí šátkem nebo lehká stimulace plácáním.

Na rozdíl od jiných sexuálních praktik je však při těchto přítomen i stres, adrenalin a určitá míra bolesti (která může být ve vašem případě skutečně jen symbolická). Tato kombinace způsobí, že budete tyto praktiky prožívat mnohem intenzivněji a budete se cítit symbolicky spojeni.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Dlouhé, nebo krátké: Jaké vlasy jsou víc sexy?
7 signálů, že jste na chlapy
Největší chyby při orálním sexu