Menu
Úvod  ›   › 

Vztahové statusy, které na Facebooku skutečně nesdílejte

Je to jako epidemie. Lidé s Facebookem vstávají, sdílí fotky svých obědů, drinků v hospodě i selfie z posilovny, ale následující statusy a fotky byste si na svůj profil dávat neměli. Tedy pokud o svůj současný vztah stojíte.

Vypadá to, že v jednadvacátém století ztratila většina lidí potřebu soukromí a s radostí se na sociálních sítích dělí o sebemenší detaily ze svého života. Fotí se při čištění zubů, touží se podělit o to, co mají zrovna na talíři, nebo ve které hospodě sedí. A samozřejmě i o podrobnosti svého vztahu a dokonce i intimního života. Dřív ale, než na svůj profil umístíte některý z následujících statusů nebo fotek, zkuste se zamyslet nad tím, jestli o svůj vztah opravdu stojíte - protože jimi mu vykopete spolehlivý hrob:

1. Milostná vyznání.

Samozřejmě, že ho milujete, ale jste si skutečně jistí, že ostatní touží několikrát do týdne číst milostná vyznání, která umisťujete na svůj profil? Uvědomte si, že vyznání jsou veskrze intimní věcí, která je určena pouze pro uši vaší partnerky a měla by zůstat jen mezi vámi. Ostatně, co si myslíte, že přesně získáte tím, že na vaší zdi budou svítit příspěvky typu: "Miluji tě, myšičko. Mocinky moc!"?

2. Každý detail vašeho dne.

Skutečně jste si ráno společně vyčistili zuby? To je fakt zajímavé. A k obědu jste měli svíčkovou? A ona si dala stejný počet knedlíků jako vy? Fascinující! Že jste šli odpoledne na procházku? To snad ani není možné. Večer jste si dali v hospodě dvě piva? Bez této informace/fotky by snad ani vaši přátelé neusnuli.

3. Sdílený účet.

Možná skutečně věříte tomu, že jste jedno tělo jedna duše - a třeba to tak i skutečně je. Věřte ale také tomu, že to není důvod k tomu, abyste si pořizovali společný účet. Existují i jiné způsoby, jak dát najevo, že patříte k sobě.

4. Online přestřelky.

Rýpne si do vás v komentáři, vy mu to briskně oplatíte, abyste nevypadala před kamarády jako nanynka a on si to samozřejmě nenechá líbit. A kdy přesně jste dospěli k názoru, že vaše špinavé prádlo je zajímavé pro všechny lidi, které máte v přátelích?

5. Postkoitální selfie.

Vypadá to perverzně a také to perverzní je, přesto to některé páry dělají. Neptejte se ale proč.

6. Narcistické selfie.

Co přesně myslíte, že vašim přátelům sdělí selfie, jejímž obsahem jsou pouze vaše obličeje přes celou obrazovku bez jakéhokoli kontextu, nápadu, nebo vtipu? Skutečně se domníváte, že vaši přátelé si potřebují několikrát do týdne připomínat, jak vypadáte?

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články