Menu
Úvod  › 

9 signálů, že byste měli ukončit vztah na dálku

Vztah na dálku není žádná legrace. Kdy má ještě cenu snažit se ho udržet a kdy ho definitivně odpískat? Podle následujících signálů poznáte, že už je váš vztah na dálku definitivně ztracený.

1. Přestali jste společně plánovat.

Vztah na dálku může být životaschopný i dlouhodobě udržitelný. Menší frekvence sexu se dá zvládnout, ale jakmile přestanete společně plánovat, je konec. Společné plány jsou tím, co vás žene kupředu a motivuje k pokračování, snaze a hledání kompromisů.

2. Už nechatujete.

Sice máte k dispozici vymoženosti moderních komunikačních kanálů, ale jaksi jich využíváte stále méně. Pryč jsou doby, kdy jste trávili několik hodin týdně skypováním, chatováním, či telefonováním. Máte spoustu výmluv, proč to nejde.

3. Podezíráte.

Pokud má mít vztah na dálku vůbec naději na úspěch, musíte si stoprocentně věřit. Samozřejmě, že si můžete být vzájemně nevěrní - a ve vztahu na dálku je těchto příležitostí přirozeně víc. Jakmile se začnete na dálku podezírat, rozebíráte tím pomalu základy svého vztahu.

4. Méně intimit.

Když už se setkáte, chováte se k sobě jako dva sourozenci. Intimností je stále méně a méně a sex vnímáte vlastně jako poměrně nežádoucí povinnost.

5. Jeden z vás žárlí.

S žárlivostí je to podobně jako s podezíráním. Pokud se ve vašem vztahu objeví výrazná žárlivost, těžko ji můžete na dálku řešit a vyvracet osočování.

6. Řešíte nepodstatné věci.

Vztah na dálku vyžaduje mnohem více energie a iniciativy od obou partnerů. Pokud v poslední době plýtváte svůj drahocenný čas, který můžete strávit spolu, řešením nepodstatných věcí (nebo ještě hůř hádkami o nich), je to nesporná známka toho, že se váš vztah rozkládá.

7. Už se nepodporujete.

Zatímco dřív jste se nadšeně zajímali jeden o druhého, navzájem podporovali a povzbuzovali, teď si naprosto vystačíte s konverzačně společenskými frázemi typu: "Tak jaký byl den?"

8. Romantika je pryč.

Doby, kdy jste se navzájem překvapovali romantickými gesty, jsou v nenávratnu. Váš vztah se smrskl na diskuse o tom, kdo zaplatí jaký účet a jaké úřady je potřeba oběhat. A je jen otázkou času, než si uvědomíte, že takhle to skutečně nechcete.

9. Jste negativně naladění.

Kdykoli začnete přemýšlet o svém vztahu, propadáte hluboké depresi. Nevidíte prakticky žádná pozitiva a váš vztah pokračuje víceméně setrvačností, nebo pohodlností. A to je záležitost dlouhodobě neudržitelná.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (2 hlasy)
Přečtěte si také:
Vztah na dálku: Má vůbec naději?
Vztah na dálku: Jak ho udržet
10 věcí, které se změní po prvním roce vašeho vztahu
10 signálů, že máte zdravý sexuální život
9 typů rozvedených mužů, s kterými se nevyplatí randit
6 důvodů, proč si vybíráte stále stejné muže