Menu
Úvod  › 

Sedm kroků k ukončení špatného vztahu

Už vám to společně nevyhovuje a je čas jít o dům dál. Jak nejlépe ukončit nefunkční vztah, aby vás to oba bolelo co nejméně?

1. Nemlžte o důvodech.

Pokud jste si našla někoho jiného, netvrďte, že chcete zůstat nějakou dobu sama a necítíte se na trvalý vztah. Vaše milosrdné lži i výmluvy budou zcela jistě v budoucnu odhaleny a vašemu, teď už bývalému partnerovi, jen ublíží. Buďte upřímná a uvádějte skutečné důvody, které vás k rozchodu vedou.

2. Buďte připravena na diskusi o důvodech.

Počítejte s tím, že s vámi bude chtít partner diskutovat o tom, proč už ve vztahu dál nechce pokračovat. A nebude to příjemný rozhovor. Buďte na něj připravena a připravte si předem argumenty, za kterými si budete stát.

3. Zaměřte se na vztah, nikoli na osobu.

Jen proto, že vám vztah nevyšel, nebuďte osobní a nedopouštějte se osobních poznámek a urážek, kterých byste později litovala. Bavte se spíše na úrovni vztahu a nikoli osobní rovině a osočování, kdo z vás je horší.

4. Stanovte hranice

Někdy může být pro toho druhého oznámení o rozchodu značným šokem a rozchodový rozhovor pak má tendenci točit se stále v kruhu. Nekonečné, opakující se otázky, prosby i argumenty. Stanovte samo sobě hranice a jakmile začnete mít pocit, že už rozhovor nic nového nepřináší a pohybujete se ve spirále, ukončete ho.

5. Nedávejte falešnou naději

Nejhorší větu, kterou můžete po rozchodu pronést, reprezentuje tvrzení, že zůstanete kamrádi. Nedávte mu falešné naděje a hrajte s otevřenými kartami. Skutečnost je taková, že váš vtah končí, tak to také tímto způsobem prezentujte.

6. Očekávejte bouřlivou reakci

Váš partner může reagovat šokem, vztekem, hádkou, křikem, hysterií, pláčem, nebo i výhružkami. Ačkoli můžete mít pocit, že svého partnera dobře znáte, buďte připravena na jakoukoli, silně emocionální, reakci.

7. Udržte si odstup

Po rozchodu si snažte od svého bývalého partnera udržet co největší odstup. Nekontaktujte ho, omezte alespoň dočasně styk se společnými přáteli, vymažte ho ze sociálních sítí. Pro vás oba bude užitečné, pokud získáte nad situací nadhled. Odstup, který si od sebe budete udržovat, by měl trvat minimálně šest měsíců, abyste byli schopni pohlédnout na svůj vztah s chladnou hlavou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 signálů, že kromě vás chodí ještě s jinou
Otázky, které byste si měli položit, než se rozvedete
O čem si nikdy nepsat se svou ex
5 důvodů, proč jsou muži nevěřní
7 likvidátorů vztahu