Menu
Úvod  ›   › 

5 nejdivnějších věcí, které můžete udělat pro svůj vztah

Zapomeňte na romantické večeře a společné sprchování, vaše vztahu mnohem víc prospěje, když spolu nebudete trávit moc času a budete spát odděleně.

1. Nebuďte spolu příliš často.

Celý týden jste v takovém stresu, že kdykoli se vidíte, skončí to většinou hádkou. Těšíte se na víkend, až budete mít víc času, připravujete si romantické scénáře, ale jediné, čeho se vám podaří dosáhnout, je ještě urputnější hádka a všeobecné rozladění. Trik je totiž v tom, že jste si nedopřáli dostatek času pro sebe samé. Zkuste spolu trávit méně času a můžete se vsadit, že to vašemu vztahu výrazně prospěje. Najděte si koníčky, které budete praktikovat pouze sami bez svého partnera a tento separátně strávený čas zafunguje u vašeho partnerství jako adrenalinová injekce. Budete odpočatí, poznáte nové lidi i nové aktivity a získáte nová konverzační témata.

2. Spěte každý zvlášť

Zdá se vám podivné, že byste měli mít každý svou ložnici, nebo alespoň každý svou postel? Jenže výzkumy dokazují, že partneři, kteří sdílejí jednu postel, mají mnohem častěji nešťastné manželství. odborníci to zdůvodňují tím, že kvalita života závisí na tom, jak dobře člověk spí. Pokud máte tedy společnou matraci s partnerem a ten vás vzbudí šestkrát za noc svým převalováním a pětkrát svým chrápáním, nelze se divit, že na něj ráno nemůžete ani promluvit. Zkuste si alespoň na čas vyzkoušet oddělené spaní a uvidíte, že to vaší partnerské shodě velmi prospěje.

3. Vezměte si ošklivého, hloupého muže

Není příliš překvapivé, že výzkumy dokázaly, že nejšťastnější a nejúspěšnější manželství mají ti lidé, kteří jsou si velmi podobní. Na druhou stranu se však poněkud překvapivě ukazuje, že největší šanci na dlouhodobý vztah mají páry, v nichž je žena výrazně atraktivnější či inteligentnější než muž. Odborníci to vysvětlují skutečností, že ženy jsou ochotnější snížit své očekávání a nároky, takže jsou schopné tolerovat méně atraktivního muže. Muži tak tolerantní obvykle nejsou. U párů, kde byl výrazně atraktivnější muž, se objevovalo méně respektu, úcty a více problémů.

4. Lžete sami sobě

Vzala jste si nevzhledného, líného budižkničemu? Potom je nutné, abyste si neustále opakovala, že máte za muže atraktivního, schopného a inteligentního samce. Psychologové totiž dokázali, že ti lidé, kteří sami sobě lžou o kvalitách svého partnera, jsou ve vztahu nejen mnohem spokojenější, ale mají i výrazně lepší vyhlídky na dlouhodobé soužití a růžovou budoucnost. Pokud dokážete sami sobě vsugerovat, že váš drahý je nejlepším mužem na severní polokouli, máte v podstatě vyhráno.

5. Souložte podle rozvrhu

Pokud máte pocit, že všichni kolem vás se vrhají na sex jako veverky a pouze vám se vášnivý sexuální život vyhýbá, můžete být v klidu. Jen málokterý pár má tak vyladěné sexuální potřeby, aby souložil, kdykoli se na sebe partneři podívají. Vneste do svého partnerství naprosto neromantickou, avšak vysoce funkční věc, a tou je sex podle plánu. Vyčleňte si každý týden minimálně jeden den, který se budete věnovat sexu a skutečně si na sebe uděláte čas. Může se vám to sice jevit jako příliš pragmatické a přízemní, ale zabráníte tak situaci, kdy budete kvůli přemíře úkolů abstinovat několik týdnů.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 největších chyb, které zabijí váš nový vztah
Největší lži, které říkají muži ženám
4 důkazy, že je do vás blázen
Proč muži nemluví? Považují to za zbytečné!