Menu
Úvod  › 

Chování, které vám zničí vztah

Potřebujete svůj vztah dovést k rychlému a dramatickému rozchodu? Vyzkoušejte některé z následujících sedmi chování a můžete se vsadit, že váš vztah nebude mít dlouhého trvání.

1. Kritizujete jeho rodinu

Váš přítel může mít nejhorší rodinu na severní polokouli, ale vy se před ním o této skutečnosti nikdy nesmíte zmínit nahlas. Kritizování jeho rodiny se rovná chůzi po zatraceně tenkém ledu a je jen otázkou času, kdy dojde k jeho proboření. Jeho rodina se může stavět na hlavu a odstrkovat se ušima, ale vy zachovávejte za každé situace přísnou neutralitu a jízlivé poznámky si nechte do kavárny s kamarádkami.

2. Špehujete

Máte pocit, že není nic špatného na tom, když se občas svému drahému podíváte do telefonu, zkontrolujete mu zeď na facebooku, nebo si projedete historii na jeho počítači? Potom si koledujete o velký průšvih. Na špehování jsou všichni muži velmi citliví a nikdy vám ho doopravdy neodpustí. Položte si raději otázku, jestli vám přečtení těch pár nevinných esemesek za to riziko skutečně stojí.

3. Hádáte se na veřejnosti

Jestliže máte neodbytnou potřebu sdělit svému příteli, že nestojí za nic, počkejte s tím, až budete sami mezi čtyřmi stěnami. Hádky na veřejnosti, výčitky před jeho kamarády a podobné excesy znásobují jeho negativní pocity směrem k vám geometrickou řadou. Své rozepře zkrátka na veřejnosti nikdy neřešte.

4. Zanedbáváte se

I když se to může zdát neuvěřitelné, i muži mají jistou míru soudnosti a nebudou po vás požadovat, abyste po třech dětech měla stejnou postavu jako v sedmnácti. Většina z nich nemá problém s tím, že stárnete, poněkud přiberete a začnou vám šedivět vlasy. Nikdy vám však neodpustí, pokud na péči o sebe sama zcela rezignujete. Nikdo vedle sebe nechce dobrovolně mít metrákovou matronu s mastnými vlasy, bavlněnými bombarďáky a vytahanými tepláky.

5. Snažíte se ho předělat

Jestli něco muži skutečně nesnášejí, tak je to vaše snaha předělat je k obrazu svému. Pokud jste začala chodit s vášnivým fotbalistou, těžko se můžete divit, že i po svatbě tráví každý víkend na fotbalovém hřišti. Nesnažte se ho předělávat, zlepšovat, vychovávat, ani peskovat, jinak vám brzo ukáže záda.

6. Nikdy se nepohádáte

Zoufale se bojíte jít do jakéhokoli konfliktu, abyste si ho náhodou nerozházela a raději necháte všechny problémy vyhnít. Potom se přesně to samé stane s vaším vztahem.

7. Lžete mu

Je jedno, jestli jde o zásadní lži, nebo o spoustu nevinných výmyslů, kterým si ozvláštňujete svůj život. Jakmile na to váš přítel přijde, pravděpodobně jen těžko bude stát o vztah postavený na vylhaných pilířích.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
4 důvody, proč vám rozvod prospěje
5 krizových situací vašeho vztahu
Jak zvládnout rozchod: Pravidla přežití
Důvody rozchodu: Proč se rozchází muži se ženami