Menu
Úvod  › 

5 způsobů, jak Facebook likviduje vztahy

Servíruje vám podrobnosti ze soukromého života vašich bývalých, archivuje všechny vaše prohřešky a trapnosti, udělá z vašich vztahů i rozchodů veřejnou záležitost. Jak se facebook podepisuje na vztazích?

Facebook je fenoménem jednadvacátého století, který zasáhl snad všechny myslitelné oblasti. Napadlo vás ale, že tato mimořádně oblíbená sociální síť ovlivňuje i mezilidské vztahy? Tady je pět způsobů, jak Facebook zacvičí s vaším rozvíjejícím se vztahem:

1. Zešílíte z neustálého analyzování.

Komentuje vaše příspěvky čtyřikrát denně, na vaší zeď hází vtipné poznámky, znamená to tedy, že se o vás zajímá? Pravidelně komentuje příspěvky své kolegyně z kanceláře, znamená to, že se zajímá o ní a vy si máte jít shánět dobrého rozvodového právníka? Víte, že dával na svou stránku fotky z poslední pařby, ale vy k nim přístup nemáte. Znamená to nutně, že je na nich v choulostivých situacích? Odhodlala jste se mu konečně poslat žádost o přátelství a on ji už několik dní ignoruje, což může znamenat, že je momentálně na horách, vaší žádosti si nevšiml, nebo na vás kašle. Ale která z možností je správná? Neustálé podrobné analyzování jeho chování na facebooku, toho, co udělal nebo neudělal. vám brzo přivodí žaludeční vředy.

2. Máte přehled o svých bývalých.

Možná jste mu dala kopačky vy a třeba toho ani nelitujete, ale když se na jeho zdi objeví vtipný popis jeho včerejší noci i se sexuálním románkem, zkazí vám to celý den. Navíc se můžete vsadit, že podobný zážitek si pro sebe určitě nenechá a patřičně ho rozmázne. Díky facebooku máte dokonalý přehled o jeho soukromí až do takových detailů, které byste raději ani neznala.

3. Vztahy a rozchody jsou veřejnou záležitostí.

Začnete spolu chodit, máte krizi, rozcházíte se? Díky facebooku se z toho stane veřejná záležitost. A není ani nezbytně nutné, abyste to ventilovali ve svých statusech vy sami. Stačí, když se o tom vtipnou poznámkou zmíní někdo z vašich přátel, kteří byli dané události přítomni. Pak už funguje starý dobrý lavinový efekt sněhové koule. Můžete se vsadit, že jakmile si změníte osobní stav, na severní polokouli už nezůstane jediný člověk, který by nevěděl, že jste se ze zadané stala opět single.

4. Všechny vaše chyby jsou zaznamenány.

Rozešli jste se a vy už máte nový vztah. Jenže ve fotoalbu vašeho bývalého jsou stále veřejně přístupné fotky, kterak tancujete nad ránem polonahá s poloprázdnou lahví whisky. A vy můžete jen doufat, že se obloukem nedostanou k vašemu novému objevu, na kterého byste ráda zapůsobila jinak než jen coby barová tanečnice. Všechny vaše chyby a neprozřetelnosti, kterých jste se dopustila, jsou na facebooku zdokumentované a dohledatelné.

5. Komentáře ostatních.

Nevinná poznámka ostatních ve vás může probudit žárlivost a podezření, které nemusí být vůbec na místě. Okomentujete nevhodný komentář svého drahého a ze všech stran se na vás snesou nelichotivé komentáře, které vás nenechají na pochybách, jak ostatní hodnotí vaši inteligenci. Chcete si jen neškodně zaflirtovat a za tři minuty už to ví váš partner a ještě vás třetina vašich přátel veřejně napomene a vede vás k pořádku. Cítíte se potom jako uličník, kterého veřejně tahají za uši.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
15 signálů, že jste závislí na Facebooku
Facebook může za dvacet procent rozvodů