Menu
Úvod  › 

7 signálů, že jde váš vztah do háje

Tušíte, že něco není v pořádku, ale s rozchodem pořád váháte, protože doufáte, že se váš vztah ještě vzpamatuje a všechno bude zase růžové. Pokud vám připadají následující signály povědomé, práskněte do bot, protože váš vztah spěje ke svému konci.

1. Nikdy nemluvíte o budoucnosti.

Prožívání přítomnosti "teď a tady" je samozřejmě fascinující, ale pokud se vaše nejvzdálenější plány týkají příštího víkendu, jde o jasný signál, že váš vztah má k funkčnosti hodně daleko. Společné plánování budoucnosti je základní ingrediencí zdravého vztahu a indikátorem jeho funkčnosti.

2. Neshodnete se ohledně svatby/dětí.

Jeden z vás touží po manželském svazku, zatímco druhý dostává ze svatebních koláčků kopřivku. Jeden z vás chce vychovávat děti, zatímco druhý tvrdí, že mu děti úplně stačí v televizní reklamě. Možná doufáte, že se vaše partnerka změní, nebo že ji změníte vy. Ale úplně s tím samým kalkuluje i ona. A dřív nebo později dojde ke srážce, kterou váš vztah nepřežije.

3. Necháváte si zadní vrátka.

Udržujete velmi přátelské styky se svými bývalými přítelkyněmi i se všemi ženami, které v posledních několika měsících zareagovaly na vaši flirtovací snahu? Můžete se stokrát utěšovat tím, že to dělají všichni muži, pravda je taková, že sám podvědomě tušíte, že s vaší stávající partnerkou zřejmě zlatou svatbu neoslavíte, takže si necháváte záložní varianty.

4. Málo společných chvil

Vyhýbáte se partnerovi, co to jen jde. Hledáte si jinou zábavu/koníčky, jen aby jste nemuseli volné chvíle trávit s druhou polovičkou.

V podstatě si nemáte co říct, ani netoužíte po společných aktivitách, skutečně vás nic neopravňuje k tomu, abyste říkali, že "máte vztah."

5. Všechny její kamarádky se rozcházejí.

Může vám to připadat absurdní, bizarní, ale je to tak - a dokonce už to prokázali i vědci. Jakmile se prakticky všechny její kamarádky začnou se svými partnery rozcházet a rozvádět, můžete už jen čekat, kdy tato rozchodová lavina smete i vás. I když se doposud cítila relativně spokojená, najednou na vás začne hledat mouchy a i naprosté prkotiny jí připadají naprosto nepřekonatelné.

6. Oba se chováte jako svobodní.

Můžete vykřikovat, že máte volný a tolerantní vztah, v němž si dáváte ova dva svobodu, skutečností zůstává, že pokud se oba dva chováte, jako byste žádné závazky neměli, jen si připravujete půdu pro to, až tato situace skutečně nadstane.

7. Nemáte na sebe čas.

Je samozřejmé, že jste ve vleku stresující doby a nevíte, co byste měli dělat dřív. Pokud ale nemáte jeden na druhého čas a před vaším vztahem a rodinou stojí práce, povinnosti, či koníčky, je zřejmé, že váš žebříček priorit vás předurčuje k tomu, abyste se rozešli.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Otázky, které byste si měli položit, než se rozvedete
5 důvodů, proč jsou muži nevěřní
7 likvidátorů vztahu
10 nejhorších způsobů, jak se rozejít
5 překvapivých pozitiv rozvodu