Menu
Úvod  ›   › 

Nejlepší věci, které můžete udělat pro váš vztah

Po idylickém a harmonickém vztahu touží každý, ale jen málokdo ho dokáže udržet. Shromáždili jsme rady a zkušenosti vztahových psychologů a víme, co musíte udělat, aby to fungovalo.

Nepokoušejte se ho předělat

Jednou z nejlepších rad, kterou vám kdy může vztahový poradce dát, je doporučení, abyste se vzdala snahy předělat svého partnera od základů. Nezamilovávejte se do své představy o partnerovi, ale do něj samotného. Nepočítejte s tím, že si jej "otesáte" podle obrazu svého a pokud se o to budete i přesto pokoušet, jste na nejlepší cestě k likvidaci vztahu.

Naučte se poslouchat

Pokud chcete, abyste spolu jednou oslavili zlatou svatbu, naučte se nejen vyslechnout názor a postoj toho druhého, ale zároveň se do něj i vcítit. Může vám to znít jako největší klišé na svétě, ale umění naslouchat je základním předpokladem funkčního vztahu.

Udržujte se ve formě

Zdá se vám to jako doporučení, které nemá s prosperitou vztahu vůbec nic společného? Omyl. Vaše zdraví a fyzická kondice by pro vás mělo být jednou z hlavních priorit. Pouze v případě, že neřešíte zdravotní problémy a jste v dobré kondici, máte zároveň i dostatek sil k udržování vztahu a jeho rozvíjení.

Uvolněte se

Tváříte se, že život je příšerně vážnou záležitostí? Jestliže nemáte dostatečný nadhled a nedokážete si udělat legraci sama ze sebe, život vedle vás muže rychle omrzí. Naučte se brát svůj vztah s humorem, čím víc se budete smát, tím kvalitnější váš vztah bude.

Nechte si prostor

Stejně jako je důležité být spolu, je důležité i to, abyste dokázali být bez sebe a nechali jste si dostatečně velkou svobodu a vlastní prostor. Jen v případě, že dokážete dělat věci spolu i každý sám, můžete mluvit o tom, že máte fungující vztah.

Neopouštějte své sny

Jakmile začnete trávit všechny své večery i vikendy stejným způsobem a rezignujete na své sny ve prospěch sezení před televizí a dalších pohodlných návyků, jste na nejlepší cestě do vztahového pekla. K tomu, abyste byli schopni jít za svými sny, potřebujete představivost, fantazii, motivaci i sebedisciplínu - a to všechno jsou schopnosti a dovednosti, které pro udržení kvalitního vztahu potřebujete.

Přestaňte sama sebe shazovat

Fňukáte neustále před zrcadlem ohledně velikosti svého pozadí, vyklenutosti břicha a velikosti prsů? Loudíte po svém partnerovi, aby vás ujistil, že rozhodně nejste tlustá a že máte ucházející postavu? Jenže i když se tím jen sebeujišťujete, čím víc to budete opakovat, tím větší je pravděpodobnost, že si to váš partner začne myslet také, protože mu to vlastně vsugerujete. Skutečně se domníváte, že vám to za to stojí?

Mluvte spolu v posteli

Víte, jak spolehlivě poznáte, že váš vztah ztrácí na kvalitě? Když spolu přestanete v posteli mluvit, nejste schopni sdělit tomu druhému, co byste si přáli a co vám naopak nevyhovuje. Když vzájemnou důvěru a intimitu vystřídá falešný stud a předsudky. Jestli toužíte po harmonickém vztahu, udržujte konverzaci i v oblasti choulostivých témat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
6 manželských lekcí, které byste se měli naučit od dětí
6 typů nejčastějších nevěrníků
Chcete být šťastní? Milujte se častěji než vaši přátelé
8 signálů, že se neumíte hádat
Nespravedlivě rozdělené domácí práce vám rozbijí vztah