Menu
Úvod  › 

Společná dovolená často zlikviduje vztah

Jedete na dovolenou, abyste si odpočinuli a načerpali nové síly? Ve skutečnosti tím podrobujete svůj vztah velké zkoušce. Nová studie ukazuje, že společná dovolená vztah často dokonce úplně rozloží.

Lidé obvykle odjíždějí na dovolenou proto, aby odpočívali a relaxovali, ale nový výzkum, jehož výsledky byly zveřejněny před několika dny, ukázal, že jen velmi málo párů s tímto pocitem také ze společně strávených prázdnin odjíždí. Mnohem častějším úkazem jsou hádky, konflikty a dokonce i rozchod.

Výzkumu se zúčastnily dva tisíce dospělých a z toho víc než polovina udávalo, že se nemohli dohodnout už na tom, kam vůbec na dovolenou pojedou. Třicet sedm procent se pohádalo kvůli rezervaci zájezdu. Neuvěřitelných šedesát šest procent párů se pohádalo v průběhu dovolené a čtvrtina se stihla pohádat už před třetím dnem dovolené.

A co bylo nejčastější příčinou hádek a konfliktů? Na prvním místě se naprosto bez naprosto suverénně umístily peníze a utrácení. Páry se nejčastěji nemohou dohodnout na tom, kolik jsou na dovolené ochotni utratit a za co. Druhé v pořadí jsou rozdílná očekávání ohledně toho, kolik času by partneři měli na dovolené společně trávit. Následují konflikty ohledně konzumace alkoholu, flirtování s dalšími dovolenkáři.

Vědci upozorňují na to, že společně strávený čas je velkým zdrojem frustrace. Společná dovolená ale zase na druhou stranu dokáže, podle odborníků, posunout vztah značně dopředu. Jde totiž o nejrychlejší způsob, jak otestovat vaše vazby. Doma spolu totiž netrávíte čtyřiadvacet hodin a navíc mohou být vaše problémy maskovány každodenními povinnostmi a potřebou fungování. Na dovolené před sebou neutečete a společně strávený čas rapidně narůstá. Berte proto společnou dovolenou jako test, zda spolu vůbec dokážete fungovat, nebo se naopak vaše dosavadní problémy prohloubí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Test: Kam byste měli jet na dovolenou?
8 signálů, že je rozchod na spadnutí
4 důvody, proč vám rozvod prospěje
5 krizových situací vašeho vztahu